ivuskach

Jaké rozměry matrací je vhodné koupit do manželské postele?

Všimla jsem si, že většina manželských postelí má rozměry 180:200, vejdou se do nich tedy dvě matrace 90:200 nebo jste při nákupu volili např. 85:200 aby se vešli? Nejsem moc technický typ, proto děkuji za pomoc!

Nejlepší odpověď
Danča84

Postele se dělají tak, aby se do nich ty matrace vešly. Rozměr 180×200 je plocha právě té matrace, v popisu je pak ještě uveden vnější rozměr s okraji, vystouplým čelem a podobně, abys věděla jestli se Ti postel vejde na určené místo. Pokud ne, můžeš ještě zvolit 160×200, tu máme my a myslím že úplně stačí. Navíc šířka matrace 85 se snad ani nedělá, menší než 90 je už jen 80 a 70. Taky můžeš koupit 180×200 vcelku, ale to nedoporučuji:
1)každý z vás váží jinak, a matrace se proto bude slehávat nerovnoměrně. Je pak jednodušší a i levnější vyměnit jen tu jednu, než celou velkou.
2)každý z vás si může vybrat jak tvrdá či měkká mu vyhovuje
A když povlečeš přes obě jedno velké prostěradlo, mezera mezi matracemi není znát.
Doplňuji:
Taky nekupuj pružinové – péra se za chvilku proleží a tlačí, a matrace s přírodním materiálem (kokosové vlákno a podobně), ve vlhku jak se v noci potíte se zapaří a vznikají plísně. A 2 malé matrace mají i tu výhodu, že je s nimi snažší manipulace, třeba když chceš vyprat potahy. Velká je moc těžká.

Další odpovědi
Drap

Dvakrát 90 × 200 by se měly v pohodě vejít, neni důvod proč kupovat menší a mít v posteli mezeru.

led

Ak nemá vysunuté bočnice tak madrace od kraja po kraj tj.90×200. Lepšie sú šireké, aspoň sa neudriete o bočnice :)
Ak madrace zapadajú medzi bočnice, asi to budú 85×200.
Najlepšie bude, keď si zmeráte priestor medzi bočnicami (šírka)

Angie

Dřív jsme měli dvě 90:200, ale asi po půl roce jsme si koupili 180:200, přítel nadával že spí furt v díře (i když tam žádná není, člověk prostě cítí, že to tam není úplně ono).
Takže jestli se k sobě tulíte, radši zvolit tu jednu na celou postel, kde vám nic nebude překážet. Ale mně to nevadilo ani když byly dvě.

terry

Podle toho, jaký a jak velký máte rám. Změřila bych vniřní rozměr.
Já mám postel 200 × 200 cm.
Abychom se mohli pěkně rozvalit:-)

jeronimo

Normální velikost 90:200tam v pohodě vlezou dvě vedle sebe a nejlepší by bylo koupit zdravotní madrace né pružinové ale studenou pěnu tu s více zónami, v obchodě s madracemi vám už poradí lépe.

venkovan

V pro první roky manželsltví stačí úzká matrace. S postupem let ale je potřeba sehnat širší a širší a širší.

pavla233

mrkni na http://www.zdra­votne-matrace.sk/, tam se to dozvíš, je to slovensky

pavla233

Ještě zajímavé rady i prodej matrací najdete na http://www.postele-online.cz/