Janča8

Jaké rozkazy dával kapitán na lodi?

Prosím o co nejvíce rozkazů.

Odpovědi
led

Všetky príkazy potrebné k priamemu riadeniu lodi a k činnosti posádky. Väčšinu jeho príkazov posádke sprostredkovovávali jeho dôstojníci v službe (trojsmenná prevádzka). Kapitán, to je veľký pán, jeho slovo na palube je Slovo Božie.
zoznam rozkazov je závislý aj od samotného zamerania lode (obchodná, cargo, tanker, tramp, dopravné tranzit cestujúcich, riečna, pobrežná, morská, zaoceánska, vojenská, atď), od spôsobu plavby…

Stingo

Podivej se treba na film Kapitan Phillips