Jaké rozdíly jsou mezi keříčkovými a tyčkovými rajčaty?

Odpovědi
Lenny998

Myslím si že Keříčkovití rostou nízko od podkladu a Tyčkovití vysoko ........

hanulka11

Tyčkové odrůdy rajčat se vyznačují se stále pokračujícím růstem hlavního výhonu. Pěstují se na opoře a vyžadují vylamování bočních výhonů vyrůstajících v úžlabí listů. Vhodné jsou na venkovní záhony či do skleníků.

Keříčkové odrůdy mají růst výhonu ukončený květenstvím, v dalším růstu pokračují boční výhony. Díky tomu se nemusejí vylamovat a většinou ani nepotřebují oporu. Najdete mezi nimi speciální balkónová rajčata, vhodná pro pěstování v truhlících.

franku

Keřičkové rostou na keři a tyčkové na tyčce