martina1

Jaké rostliny na jižní svah?

Konečně vyschla trochu zem,tak zítra přijede bagr a budem dělat terénky.Potřebovala bych poradit,jaké rostliny zvolit na jižní stranu.Svítí nám sem slunce od východu až do západu.Všude píšou skalky nebo vřesoviště,ale moc kamenů tu nechci.Domečky pro zmiji fakt stavět nehodlám.Děkuji za nápady a tipy.
Doplňuji:
Děkuji.Podívám se tam.Zkusím tam dát kombinaci skalníku a nějakých nižších keříků a mezi nějaké floxy.Já obchodníkům už taky nevěřím a známého zahradníka bohužel nemám.Loni jsem si koupila levanduli a paní mi tvrdila,že je naprosto mrazuvzdorná.Raději jsem je stejně přikryla a stejně vymrzla.To je chci dát podél příjezdové cesty,tak ještě,že jsem je nekoupile všechny naráz.

Nejlepší odpověď
kropitko

Já jsem už před tím našla tohle,ale říkala jsem si,že už jste to asi taky četla,ale přeci jenom…http://w­ww.zahrada.cz/fo­rum/projekty-zahrad/jizni-svah-skalka-3455/?stranka_o­blast=

Vlastní zkušenost nemám jsem na to antitalent…

Další odpovědi
rynek878

Na sluníčku a v písčité vysychavé půdě mám dobrou zkušenost s kdoulovcem a skalníkem, dále levandule, oregano, tymián, mateřídouška … a různé typy rozchodníků, nžší formy karafiátů.
Vydrží bez zalévání i letní úpal.

kdoulovec mi krásně roste i v kamenné suti.
Přidám z keřů mochnu, ruj vlasatou, rakytník a perovskii.
Juku vláknitou, stříbrolisté „trávy“ a ostatně i jiné stříbrolisté
a šedavé rostliny. Taky divizny, kniphophie, borovice kleč
a jedle řecká. Z cibulovin česneky, krokusy, eremurus, botanické
tulipány. Určitě ale rostliny ocení rozumnou zálivku v prvním roce,
než zakoření.
Doplňuji:
zde máte ještě pomocníka okrasných dřevin a fota:

http://dendro­.mojzisek.cz/fo­togalerie.php?s=0&j=1­&str=ruj+vlasat%C3%A1

annas

Martino, zkuste se podívat na stránku v odkaze, třeba něco objevíte. Ale ať při nákupu rostlin nedopadnete jako my. Nespěchejte.
Nám rostliny doporučil zahradník, ale zřejmě prodal to, čeho se potřeboval nejdříve zbavit. Po dvou letech jsme část keřů vykopali a zasadili nové již podle vlastního uvážení a rady při koupi.

Zdroj: http://marigre­en.cz/oknodozah­rady/zahradni-architektura.php

martina1

Pane Rynku,takovou odpověd jsem potřebovala.Moc děkuji.Jen bych se ještě chtěla zeptat dá se ta Ruj stříhat a korigivyt vášku?Kdoulovec mě nadchnul,už jse koukla na stránky co je to za kež a nikdy by mě nenapadlo ho hledat.Teď musím ven,ale pak nastuduji ostatní,které doporučujete a ve středu vyrazím do zahradnictví.Žen­ským,ale děkuji taky,alespoň mám zase jiné odkazy k zahradničení.Jsem zahradnický nadšenec začátečník:-)

rynek878

zde máte ještě něco ohledně"ruj vlasaté:

http://www.gar­ten.cz/forum/vt/cz/301-ruj-vlasata/

martina1

mám tam nepochopitelný překlep-korigovat výšku:-)