Jaké rostliny, které jste pěstovali doma, vám nejvíce přilnuly k srdci a proč?

Nejlepší odpověď
Berušinka

Tak já toho pěstuji! Přilnuly mi k srdci všechny. Ať už banánovníky, ibišky, mučenky, fialky, begonie ................

P.S. Mám dva krásně banánovníky, kteří si zvykly na každodenní hlazení po listech – vím, že se jim to líbí =) – říkaly mi to =) =) =)
Doplňuji:
Deli: U mě také platí tam Tvá poslední věta – mučenku jsem koupila za 49,– v OBI, kde byla ve výprodeji spolu s dalšíma chudinkama – nemohla jsem jí tam nechat. Po příchodu ke mně se asi týden zotavovala, a pak vyrazily 2 šlahouny, které už mají přes půl metru – tak jsem je musela zarazit zastřižením, takže čekám, že obrazí i jinde.

Další odpovědi
Deli

Já jsem si před lety koupila od dětí z ústavu pro postižené šáchor. Za 12,– Kč, takový chudinka, 3 listy asi 15 cm velké… Za 2 roky jsem z něj měla rostlinu 2 metry vysokou a metr širokou (svázaný!). Dnes už ho bohužel dávno nemám.
Stejně tak se nám odvděčila palma, kterou jsme si pořídili pár dnů před narozením naší maličké. Byla to jakási chudinka ve výprodeji – dostali nové palmy, ty stály 2500 a tuhle zlevnili na 290, protože měla jen 3 listy – 1 suchý, 1 polámaný a 1 pokřivený. Mému manželovi, který není na kytičky, se jí zželelo a koupil ji. Dnes ji máme 21 měsíců, 2× jsme ji přesazovali a začínáme se bát, že nás vystěhuje 🙂 Naše malá měla kolíbku pod ní, teď se pod jejími listy houpe na koníčkovi.
Prostě mám ráda ty rostliny, které si koupím jako chudinky zubožené – a ony se za péči nádherně odmění.

Terryle

Květináčová kytka (kalanchoé) jménem Kytka, kterou jsem si pořídila před rokem, když jsem byla na Erasmu ve Finsku. Byla jsem najednou sama daleko od blízkejch a potřebovala jsem prostě něco blízkýho, živýho. Tak jsem si koupila kytku a ona prostě mrcha vycítila, že ji mám ráda. Nakonec jsem ji tam nedovedla nechat, táhla jsem se s ní letadlem (kdo máte trošku představu o bezpečnostních pravidlech, tak si umíte představit, jaká to byla bžunda :) a teď mi stojí na okně. Je obrovská, nádherně živá a bujná (na rozdíl od všech jinejch, který mi dřív vždycky zdechaly) a jen se jí mrše nechce kvést. Nasadím jí zimní režim, potvoře, budu ji muset zavírat do skříně na půl dne, aby měla tmu a nasadila na květy.

dědapetr

Rozmarýn,Kalísie vonná,Jiaogulan- pětilistý ženšen a Vánoční růži tu už mám 7let

Pomelo74

Zamilovala jsem se do Aloe Very.Taky jsem si ji koupila kdesi ve výprodeji,celou zlámanou a jak jsme si ji dovezla domů,hned se vzhopila.Občas si s ní povídám :D