Jaké role má hlavní město státu?

Jaké jsou role (funkce) hlavního města státu? Potřebuju toto téma rozepsat jako obecnou kapitolu diplomky a nevím, kde mám brát inspiraci. Mám samozřejmě přístup k akademickým zdrojům dat jako Jstor a EBSCOhost, ale po zadání hesla „role hlavního města“ v různých jazycích v příslušném vyhledávači se nezobrazí konkrétní odpověď. Akorát jsem se dočetl, že různí autoři otázku funkce hlavního města doposud zanedbávali. Zdá se to jako banalita, ale na internetu jsem k tomuto tématu opravdu nic nenašel. Budu vděčný za odkazy na zdroje.

Nejlepší odpověď
beer

Hlavní město má reprezentovat celý stát.
Bohužel, v těchto „zeměpisných šířkách“ pouze lže a podvádí. Nic co je v Praze, nenapovídá situaci ve státu..

Další odpovědi
led

Hlavné mesto rozumej sídelné mesto. Mesto, kde sídli vláda štátu a nachádzajú sa hlavné štátne orgány a zastupiteľstvá iných štátov.