Jaké řidičské oprávnění musím mít na FORD FDEY

Jaké řidičské oprávnění musím mít na FORD typ FDEY, varianta FIFAB, verze C9-Nl, druh vozidla: nákladní automibil skříňový, kategorie vozidla Nl. Díky

Odpovědi
LuciJe

C, typ závisí na hmotnosti:

# Nákladní vozidla:

  • skupina C1 – Řidičské oprávnění podskupiny C1 opravňuje k řízení motorových vozidel, s výjimkou vozidel skupiny D1 a D, jejichž maximální přípustná hmotnost převyšuje 3 500 kg, avšak nepřevyšuje 7 500 kg
  • skupina C – Řidičské oprávnění skupiny C opravňuje k řízení motorových vozidel, s výjimkou vozidel skupiny D1 a D, jejichž maximální přípustná hmotnost převyšuje 3 500 kg
  • skupina C1+E -Skupina C + přívěs bržděný o hmotnosti větší než 750kg, ale souprava nesmí překročit maximální přípustnou hmotnost 12000kg
  • skupina C+E – Skupina C + přívěs bržděný o hmotnosti větší než 750kg

Zdroj: http://ridicske-prukazy.info/ri­dicske-opravneni.html