Jaké profese může dělat člověk co má jen gympl ? Jsou na gymplu nějaké odborné předměty než jen všeobecné (ČJL,MAT,…)?

Nejlepší odpověď
Lenjička

Člověk s gymplem může dělat úplně cokoli. Architekta, švadlenu, doktora i popeláře. Záleží na tom, kam půjdeš na vejšku.
Na všeobecném gymnáziu se učíš všeobecně všechno, ale intenzivněji než na základce (to se týká tedy osmiletého g.) v posledním ročníku, tom , kdy maturuješ, si vybíráš předměty se zaměřením, ayb tě víc připravily na ten tvůj obor. Já měla biochemii, laboratoře, chemii – ale víc do hloubky, biologii člověka.
Když jsi na dobrém gymplu, máš přehled ve všem a u přijímaček jsi na tom lépe než tak 60% lidí. Když jsi na horším a navíc to flákáš, je to jen odklad doby, kdy se budeš muset rozhodnout pro svůj obor.

Další odpovědi
gnosis

tak bez vysky jen s gymplem samozrejme nic odborneho. rekl bych ze nejakeho urednika na poste nebo jine administrativni pozice, ale klidne i financniho poradce (ne, nepletu se, znam lidi co maji prumku a v penezich chodi lip nez spousta lulanku co vystuduje ekonomku), zprostredkovatele pojisteni, bankovnich uveru (na ty je treba slozit zkousku a ziskat certifikat) atd. nebo realitniho maklere. anebo policistu:) to je fajn povolani, nenadres se, slusne penize, ale obcas samozrejme muzou litat kulky.. u mnoha profesi nezalezi na titulu ale schopnostech… nebo muzes podnikat:) na to nepotrebujes zadnou skolu, jen silnou vuli a pevne nervy.

no a pak samozrejme ty horsi: uklizec, prodavac, skolnik, vratny …
Doplňuji:
jsou i zamerena gymnazia (matika, prirodovedecke) ale tam je to uplatneni podle me stejne. a ty uklizecky a prodavaci, nebo treba lidi u pasu ve fabrice – horsi jsem myslel ve financnim ohodnoceni. nekdo to zkratka delat musi:) to by to bez nich vypadalo.