Avatar uživatele
pokazdejinak

jaké procento lidí má kterou velikost bot?

dá se někde zjistit, jak je ta která velikost bot rozšířená v populaci? já mám například velikost 41 a přijde mi, že je víceméně běžná… ba dokonce někdy mám dojem, že v obchodech mizí jako jedna z prvních – aspoň u těch bot, které se mi líbí ;) …, ale jaké procento populace to tak může mít taky, co myslíte?
Doplňuji:
díky za info :)
je mi jasné, že osobní statistiky nikdo nevede – proč taky? :) ale přemýšlela jsem, že určitě výrobci obuvi musí mít přehled kolik párů té které velikosti se kde prodá – jaká je poptávka po různých velikostech atd. a jestli se nějaká taková třeba starší data dají najít :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, johana 56, hanny 2, suaeda, marci1 před 3925 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Češi potřebují čím dál větší boty Trend přičítají dorůstající mládeži, která je vyšší než jejich rodiče a má tak zpravidla i delší chodidla.

Procento jsem nenašla, jen všeobecnější informace.
Za zhruba deset let jde v případě žen o průměrný posun o 1 až 1,5 čísla velikostní řady," řekl Právu Milan Hoferik z české obuvnické firmy Santé – zdravotní obuv, s. r. o. Dříve podle něj šly nejvíce na odbyt dámské velikosti 37 a 38. Teď už je to 38 a 39, kam spadají chodidla více než třetiny ženské populace. „V posledních letech se výrazně více prodává také bot velikosti čtyřicet – ty hledá v obchodech asi čtvrtina žen. Máme i časté dotazy na dvaačtyřicítky,“ pokračoval. Doplnil, že naopak poptávka po velikostech 36 a 37 je minimální nebo se spíše vztahuje na dětskou obuv.
..
„Není výjimkou, že náctiletí chlapci mají velikost 45. U stejně starých dívek roste poptávka po velikosti 41 a 42,“ sdělil Právu.

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/93543-cesi-potrebuji-cim-dal-vetsi-boty.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

U dámské obuvi je průměrná velikost asi velikost 39 (6).

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/zena/styl/2408­97-zeny-se-nikdy-neptejte-na-vek-a-radsi-ani-na-cislo-boty.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bedy

Mou velikost bot téměř nikdo nezdá. A pochybuji o tom, že bych byl sám. Asi víte, co tím chci říct…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

kdoví jestli někdo takový průzkum dělal,ale můžeš ho udělat.
Nicméně já mám velikost 49–50.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Anette

Taky si myslím,že velikost stále roste. Já mám lodičky 40 a ostatní boty 41–42,můj 16tiletý bratr má 44 a můj 15tiletý bratranec dokonce 48.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Zadej si do vyhledávače „číslování obuvi“. Najdeš tam spoustu zajímavých údajů včetně komentářů k velikostem.

před 3925 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanny 2

Mám 39 -. vždycky jsem si myslela,že je to č.5,protože,když mě bylo 20let a víc,tak jsem měla 24 – byla to velikost č.4 a určitě se mě během života „nerozjela“ noha o 2cm,ale max.o 1cm.

před 3925 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Já mívala 5 a1/2 – 6. Letos na jaře jsem si kupovala kožené boty. Zkoušela jsem 6, bota mě tlačila. Vyzkoušela jsem několik dalších párů, žádná bota mě neseděla. Nakonec jsem si vzala č. 7, ale musela jsem si do nich koupit vložku. mám dojem, že jsou rozměry jiné, než bývaly. Nemluvím o vietnamských botech.

před 3925 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek