Avatar uživatele
jiriii

Jaké problémy mohou vzniknout při pronájmu bytu cizinci? Mám smlouvu nějak upravit? Nebo raději jít od toho.

Zaplatí kauci, nájem + poplatky na rok dopředu. Nebudu mít pak problémy když se ho budu potřebovat zbavit, kdyby po roce neplatil?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3304 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Já myslím, že je jedno jaké má občanství, důležitá je smlouva a to zda je to slušný člověk. Osobně bych nepronajala byt cikánům, a ať si o tom ta ombudsmanka, co vypadá jak chlap, říká co chce.

Do smlouvy přesně zadej, kdy je povinný byt opustit, a pokud to neudělá, že souhlasí, aby si jeho věci naskládal třeba před dům, nebo dal do úschovy na nádraží. Prostě se zbav povinnosti mu je pak hlídat. Také pozor na kauci, přesně stanov na co je a jak ji můžeš použít.

Nevím, zda je možné přijmout nájem na rok dopředu, kauce může být max 3 nájmy, a má se vést na zvláštním účtu. Postačí vkladní knížka. Pozor na smlouvy od realitek!!!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

Já jsem cizinci standardně pronajal byt, stejně jako Čechovi. Když Vám zapaltí na rok dopředu, bude to výhoda. Vy byste platil na rok dopředu?
Při neplacení se postupuje stejně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lota

Myslím, že by to s cizinci mělo být jak s tuzemskými nájemníky, jen je tam asi vyšší riziko, že si prostě zmizí (třeba i s nějakými resty) a už je nikdo nenajde. Jinak se dá zeptat i tu: http://poradna­.aktualne.cz/ Je to odborná odline poradna.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek