mikik

Jaké prkna na podlahu

Potřebuji udělat dřevěnou podlahu o tloušce 27 mm.Jsou vyhovující prkna vysušení v suškách?Slyšel jsem že je to málo dostačně vysušené ale nemohu čekat cca 4 roky než mě doma vyschnou.Za každou radu předem děkuji.

Nejlepší odpověď
tom004

Dopručuji návštěvu obchodu,který se zabývá prodejem dřeva a výrobků z něj. V jejich sortimentu jsou i podlahovky,z růz­ných, vhodných materiálů,při­pravené pro okamžité použití.

Další odpovědi
mosoj

Dřevo je ze sušičky tak suché jak se tam dlouho nechá ( jsou na to vlhkoměry). Truhláři dělají ze dřeva ze sušičky schody, okna a další výrobky z masivu takže proč ne na podlahu. Dřevo ze sušičky je ale podstatně dražší.

tuCZek

Především záleží jak a kde se bude používat,zda bude na ní ještě nějaká krytina a pod.
Každopádně pokud uděláte podlahu ze surového (nesušeného) dřeva,bude se různě ohábat a prohýbat a rychle se zničí (nehledě na plísně a houby).
Také bych zvolil co nejtvrdší a dostatečně suchý materiál a dál chemické ošetření a povrchovou ůpravu.
Také bych nepodceňoval podklad (rošt).
Každopádně je to poměrně nákladná záležitost.
Pokud by jste stál o více info,ozvěte se na e-mail.
Jsem podlahář.

anonym

Dřevo pracuje léta a léta, spíš doporučuji nelakovat ale olejovat, olej se podá a nepraská a navíc je kvalitnější dá se lépe opravit a pohybuje se společně se dřevem.
Jinak je standart smrk