Avatar uživatele
mikik

Jaké prkna na podlahu

Potřebuji udělat dřevěnou podlahu o tloušce 27 mm.Jsou vyhovující prkna vysušení v suškách?Slyšel jsem že je to málo dostačně vysušené ale nemohu čekat cca 4 roky než mě doma vyschnou.Za každou radu předem děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? irij, tom004 před 4788 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Dopručuji návštěvu obchodu,který se zabývá prodejem dřeva a výrobků z něj. V jejich sortimentu jsou i podlahovky,z růz­ných, vhodných materiálů,při­pravené pro okamžité použití.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Dřevo je ze sušičky tak suché jak se tam dlouho nechá ( jsou na to vlhkoměry). Truhláři dělají ze dřeva ze sušičky schody, okna a další výrobky z masivu takže proč ne na podlahu. Dřevo ze sušičky je ale podstatně dražší.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tuCZek

Především záleží jak a kde se bude používat,zda bude na ní ještě nějaká krytina a pod.
Každopádně pokud uděláte podlahu ze surového (nesušeného) dřeva,bude se různě ohábat a prohýbat a rychle se zničí (nehledě na plísně a houby).
Také bych zvolil co nejtvrdší a dostatečně suchý materiál a dál chemické ošetření a povrchovou ůpravu.
Také bych nepodceňoval podklad (rošt).
Každopádně je to poměrně nákladná záležitost.
Pokud by jste stál o více info,ozvěte se na e-mail.
Jsem podlahář.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dřevo pracuje léta a léta, spíš doporučuji nelakovat ale olejovat, olej se podá a nepraská a navíc je kvalitnější dá se lépe opravit a pohybuje se společně se dřevem.
Jinak je standart smrk

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek