Kaťuš

Jaké případy mohou být zaúčtovány na účtu Jiné pohledávky (378)?

Jde mi hlavně o dlouhodobé Jiné pohledávky. Potřebuji vymyslet nějaký případ, kde by bylo jasné, na jak dlouho bude pohledávka v účetnictví. Jako např. u faktury víme splatnost. Děkuji za Vaše nápady a návrhy.

Nejlepší odpověď
Syd

No řekla bych, třeba když máš příslib od pojišťovny na náhradu škody a víš, že dřív než za rok ti to nepošlou. Ono tohleto rozlišování na krátkodobý a dlouhodobý nemusí bejt vždycky podle nějakýho dokladu, záleží prostě na tom jestli si MYSLÍŠ, že to tam bude viset míň nebo víc než rok. I když pravda, nevim, jestli tohle nezavání spíš příjmy příštích období.
Takže tyhle případy by to měly bejt:
http://www.i-poradce.cz/Sub­Pages/OtvorDo­kument/Clanok­.aspx?idclanok=63627