Avatar uživatele
mirlin

Jaké přijmout opatření,když se mnou moje matka přes 30 roků odmítá jakoukoli komunikaci?Zažil někdo něco podobného?

Zažívání rodinných trablů.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, lorja, pekynka, Sopka, anonym, bari, narcis před 5033 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
SETH

Naštěstí ne ve vlastní rodině. Doporučila bych zkusit navázat kontakt přes prostředníka – člověka, kterému vaše matka důvěřuje. Můžete se také poradit s jejím ošetřujícím lékařem.
Ale proboha proč to řešíte až (nebo už) třicet let?
Nejde teď o případné dědictví? Sáhněte si do svědomí.
Doplňuji:
Psychoterapie je velmi dobrý nápad. Psycholog sice váš problém nevyřeší, ale pomůže vám uvědomit si příčinu konfliktu, ukáže vám celou věc v jiném světle, dokonce i pomůže ukázat řešení.
První krok musíte udělat vy, nikdo jiný. A pak další a další, pokud vám na matce záleží. Jinak si taky můžete do smrti vyčítat, že jste neudělal, co bylo třeba.
Uraženost a trucování není na místě, nejsme malé děti.

Upravil/a: SETH

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kropitko

Já se se svojí matkou snažím komunikovat co nejméně. Veškerá naše komunikace stejně skončí hádkou. Dokonce jsem s ní víc jak rok nemluvila vůbec. Manžel mě přemluvil,tak jsme za ní jeli,už se zase nebavíme. Jen to nejnutnější,prostě to tak asi má být. Sama není,moje děti jí velice často navštěvují,když potřebuje pomoci,tak jí pomohou,takže je to tak v pořádku. Víme o sobě navzájem jak se nám daří a co děláme apod.,kdyby něco,tak si pomůžeme. Prostě jsme rády,když se nevidíme. Takže rada je taková,buď za ní zajděte a zjistěte jestli něco nepotřebuje,pokud Vás od sebe odžene,tak má k tomu důvod a já nevidím důvod,proč to měnit po tolika letech.Ale je to Vaše věc.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Toruk

A kolik je tobě mirline? Moje otázka směřuje k tomu, jestli toto dlouhotrvající napětí vychází z nějaké konfliktní události? Pak by stálo za to tu událost analyzovat, pochopit s nadhledem a také s nadhledem o ní promluvit s mámou. Pokud je to takové napětí, u nějž nikdo nezná příčinu, pak by byl vhodný ten prostředník- souhlasím se SETH… I když, ten se vlastně hodí v obou případech. Mnozí psychologové řeší rozklíčování konfliktních vztahů v rámci své profese.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

zalezi na tom zda se s matkou chcete spojit ze soukromeho duvodu,nebo se to tyka pravnich zalezitosti

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pekynka

Zkuste Poštu pro tebe, člověk je zahnán mediem do úzkých, nechce vypadat před národem špatně a někdy se prolomí po letech ledy. Já bych tam ale nešla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
člověk

pravděpodobně jste jí ublížil tím,že jste se narodil,není to legrace,je to jeden z druhů poporodní psychologického selhání,lidově by se to dalo nazvat fobie ze strachu z vlastního těla,vy jste totiž kus jejího těla,ktarý nemůže ovlivňovat,většinou k tomu dochází mezi matkou a dcerou,a je to podvědomé a pak menší roztržka rozjede kolotoč zapírání,sabe sama,tedy i vás,
A rada,těžko maminku dostanete k psychologovi,tak jen čekat na příležitost,která přijde a nelámat to ,ublížíte tím i okolí
A víte,co je zajímavé,že toto postihuje ženy s vysokým vzděláním

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Nevím co myslíte tím opatřením.Já se svojí matkou nejsem v kontaktu 26let a asi ani jedné z nás to nevadí.Jsme vlastně cizí lidi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivera45

Já mám s mamkou tak dobrý vztah , že si nedokážu představit, že bychom spolu nekomunikovaly .Spíš bych doporučovala ten vztah nějak obnovit , museli jste se nějak odcizit

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
terry

Jen mě tak napadlo – opatření proti čemu?

před 5005 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mirlin

Děkuji všem zúčastněným k vyjádření názoru.

před 5032 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek