Avatar uživatele
Mika47

Jake predmety jsou na obchodni akademii nejdulezitejsi?

Ahoj, jsem na zakladce v osme tride a prave jsem se rozhodla, ze chci jit na Obchodni akademii. Potrebuju vedet, v jakych predmetech se mam co nejvic snazit abych mela na vyzo jednicky a na ktery muzu tak trochu kaslat protoze nebudou tak dulezity…

Pak bych chtela jit na vysokou a delat ucetni.

Mamka se segrou rikaly, ze nekde berou bez prijimacek jen podle vysvedceni ze pry kdyz budu mit vyznamenani tak nemusim delat prijimacky… Je to pravda???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4049 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Měla jste uvést konkrétné OA, o niž máte zájem.
Existují různé obory, u nichž s jednotlivé předměty liší.
Stejně tak je to s přijímacími zkouškami.

V odkazu si najděte nadpis Kritérie pro přijetí. Na každý obor jsou j jiná kritéria. Jak se dočtete, započítávají se body za známky ze ZŠ , takže byste neměla na žádné předměty „kašlat“. Jinak všeobecně vzdělávací předměty pokračují, přibývají odborné.

http://www.oa­ol.cz/cs/conten­t/aktualne-z-prijimaciho-rizeni

Které předměty se vyučují – viz učební plán jedníé OA. Na netu si můžete najít OA, o kterou máte zájem. Dovíte se podmínky pro přijetí, obory atd.

Důležité jsou samozřejmě ekonomické předměty (např. účetnictví), ale nelze podceňovat ani ostatní předměty.

http://www.oa-pisek.cz/index­.php?stranka=7

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
luckáá

Ahoj, já jsem v 9. třídě a mířím taky na obchodní akademii. Na tu na kterou jdu já berou bez příjmaček, jen podle prospěchu. A na některých obchodních akademiích, když máš vyznamenání příjmačky nemusíš dělat to je pravda :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

V životě jsou důležité všechny předměty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Ježkovy voči, OA, pak VŠ a pak dělat účetní?
Doporučuji přehodnotit, ekonomů je jak na*ere, dláždit by se s nimi dalo. Mně přijde, že čím jich máme víc, tím víc jsme v ekonomické krizi. 🙂
Na profesi účetní VŠ nepotřebuješ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Petruse6

Ahoj, doporučuji o hodinách matematiky dávat pozor. Myslím, že ostatní předměty už nějak zvládneš :). Účetnictví a ekonomiku budeš mít nejspíš asi až na SŠ, takže s tím si poradíš až tam :)
Doplňuji:
Jinak, mám s tím vlastní zkušenosti. Studuji 2. ročník OA..

Upravil/a: Petruse6

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek