Jaké pravomoce mají vojáci, pokud zaskakují za PČR? Mají je všichni nebo jen ti hlídkující v ulicích?

Akce „Upír“. Pak že o volbách nepoteče krev
http://zpravy­.idnes.cz/pro­test-policistu-hasicu-0y6-/domaci.aspx?c=A120627­_213035_domaci_klm

Nejlepší odpověď
bembela

Podle § 22 zákona o PČR mají vojáci v činné službě, příslušníci celní správy a vězeňské služby po dobu povolání k plnění úkolů policie práva a povinnosti policisty. Rozsah práv může omezit vláda nařízením. Při plnění úkolů policie se prokazují svou uniformou s vnějším označením policie a průkazem, potvrzujícím jejich povolání k plnění úkolů policie. Tyto práva mají tedy jen povolaní příslušníci, kteří musí mít onen průkaz.