9 řemesel

Jaké povolání je nejlepší, podruhé, aneb

je tu ještě někdo , kdo má onu mylnou představu, že učitelé se 2 měsíce poflakují?Zn.: UČITELÉ , BRAŇTE SE !!!!
Doplňuji:
Pokud se někdo cítí být napaden, omlouvám se,tak to NEBYLO myšleno.Spíš jsem chtěl debatu o učitelích a prázdninách,roz­hodně NE napadat původní otázku.Miroslave , nejsem a ani jsem nebyl učitelem , ale mám 4 v širší rodině.ani oni se ale necítí být otravováni dětmi, naopak.PROTO VÍM, ŽE: část dovolené jsou i tábory a pod.,kurzy na které není jindy čas, a řada dalších aktivit.
Sem byl směřováno , ne polemika o správnosti odpovědi.I když si myslím, že na její určení nemáme patent nikdo , vždy jde jen o náš osobní názor.A v demo­kratické společnosti JE MOŽNO o něm diskutovat.Teč­ka,puntík.

Nejlepší odpověď
kropitko

Já jsem také žila zřejmě v mylné představě,že učitelé pracují nějaký ten týden po ukončení školy a pak zase pár týdnů(dnů) před zahájením školního roku. Také jsem byla překvapená,že se nikdo z učitelů neozval(tak to tak asi bude,že si užívají dva měsíce prázdnin).

Další odpovědi
annas

Učitelé mají 8 týdnů dovolenou. Po dobu své dovolené si mohou dělat cokoliv.
Prázdniny jsou delší, takže v posledním týdnu nastupuji do školy a připravují si plány a ostatní materiály pro výuku.
Doplňuji:
Bubco, to by Vám učitelé dali, kdybyste je zval do práce 14 dnů před koncem prázdnin! Zpravidla je to týden, záleží také na tom, na které dny připadné 5. a 6. červenec.
Nevím, jak v menší škole, ale na střední škole hlídá řemeslníky školník, administrativní pracovnice, případně učitel, pokud si výjimečně čerpal dovolenou v jiném termínu.

1popelka1

Proč mě napadáte? Já netvrdila a ani netvrdím, že se učitelé flákají. Jen jsem odpověděla na otázku! Takovou hádanku si dávají děti od první třídy…
S dovolenou je to tak, jak píše Annas.
Učitelka první třídy chodí do práce třeba i dva týdny před zahájením školního roku – připravuje pro prvňáčky výzdobu…

Miroslavst

9 řemesel, to nemyslíš vážně takto napadat ostatní uživatele jen proto, že odpovědí správně na mou otázku. Ta mimochodem zněla, jaké povolání je v tomto období-teplém počasí nejlepší. Ano a trvám si na svém a budu bránit popelku! Je to tak, jsou to učitelé.
Nikdo zde netvrdí, že se poflakují a je mi vcelku jedno, co dělají. Jestli staví barák a dřou se, je to jejich rozhodnutí se lopotit, jestli sedí někde u vody a odpočívají, je to jejich rozhodnutí zda relaxují.
Bohužel na rozdíl od toho řidiče MHD a jiných kteří na výběr nemají. Buď si vezmou dovolenou 4 týdny (víc nemají) a druhý měsíc prázdnin se opět lopotí, narozdíl od vámi zastávaných učitelů, kteří nadále dělají co chtějí.
Domnívám se, že vy budete jeden z těch chudáčků učitelů, co má furt málo a jeho práce není dostatečně oceněná. Moje rada: Vykašlete se na to a jděte dělat to, kde vás nebudou děti „otravovat“. Jděte makat tam, kde dostanete víc peněz, ovšem pozor narozdíl od toho učitele k tomu budete potřebovat ruce!
Tak a teď, máte ještě něco k tomu že je to mylná představa?

anonym

Jaká by asi byla pracovní náplň? Uklízet školu,malovat,sklá­dat uhlí......Samoz­řejmě,že mají volno,nevím jestli placené.Vždy je ve škole tzv.„služba“ (z učitelů) = zajišťuje příp.údržbu,ře­meslníky a pod.Před koncem prázdnin-cca 14 dní je příprava na nový škol. rok.