Avatar uživatele
9 řemesel

Jaké povolání je nejlepší, podruhé, aneb

je tu ještě někdo , kdo má onu mylnou představu, že učitelé se 2 měsíce poflakují?Zn.: UČITELÉ , BRAŇTE SE !!!!
Doplňuji:
Pokud se někdo cítí být napaden, omlouvám se,tak to NEBYLO myšleno.Spíš jsem chtěl debatu o učitelích a prázdninách,roz­hodně NE napadat původní otázku.Miroslave , nejsem a ani jsem nebyl učitelem , ale mám 4 v širší rodině.ani oni se ale necítí být otravováni dětmi, naopak.PROTO VÍM, ŽE: část dovolené jsou i tábory a pod.,kurzy na které není jindy čas, a řada dalších aktivit.
Sem byl směřováno , ne polemika o správnosti odpovědi.I když si myslím, že na její určení nemáme patent nikdo , vždy jde jen o náš osobní názor.A v demo­kratické společnosti JE MOŽNO o něm diskutovat.Teč­ka,puntík.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, Jahoda před 5025 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Já jsem také žila zřejmě v mylné představě,že učitelé pracují nějaký ten týden po ukončení školy a pak zase pár týdnů(dnů) před zahájením školního roku. Také jsem byla překvapená,že se nikdo z učitelů neozval(tak to tak asi bude,že si užívají dva měsíce prázdnin).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Učitelé mají 8 týdnů dovolenou. Po dobu své dovolené si mohou dělat cokoliv.
Prázdniny jsou delší, takže v posledním týdnu nastupuji do školy a připravují si plány a ostatní materiály pro výuku.
Doplňuji:
Bubco, to by Vám učitelé dali, kdybyste je zval do práce 14 dnů před koncem prázdnin! Zpravidla je to týden, záleží také na tom, na které dny připadné 5. a 6. červenec.
Nevím, jak v menší škole, ale na střední škole hlídá řemeslníky školník, administrativní pracovnice, případně učitel, pokud si výjimečně čerpal dovolenou v jiném termínu.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
1popelka1

Proč mě napadáte? Já netvrdila a ani netvrdím, že se učitelé flákají. Jen jsem odpověděla na otázku! Takovou hádanku si dávají děti od první třídy…
S dovolenou je to tak, jak píše Annas.
Učitelka první třídy chodí do práce třeba i dva týdny před zahájením školního roku – připravuje pro prvňáčky výzdobu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

9 řemesel, to nemyslíš vážně takto napadat ostatní uživatele jen proto, že odpovědí správně na mou otázku. Ta mimochodem zněla, jaké povolání je v tomto období-teplém počasí nejlepší. Ano a trvám si na svém a budu bránit popelku! Je to tak, jsou to učitelé.
Nikdo zde netvrdí, že se poflakují a je mi vcelku jedno, co dělají. Jestli staví barák a dřou se, je to jejich rozhodnutí se lopotit, jestli sedí někde u vody a odpočívají, je to jejich rozhodnutí zda relaxují.
Bohužel na rozdíl od toho řidiče MHD a jiných kteří na výběr nemají. Buď si vezmou dovolenou 4 týdny (víc nemají) a druhý měsíc prázdnin se opět lopotí, narozdíl od vámi zastávaných učitelů, kteří nadále dělají co chtějí.
Domnívám se, že vy budete jeden z těch chudáčků učitelů, co má furt málo a jeho práce není dostatečně oceněná. Moje rada: Vykašlete se na to a jděte dělat to, kde vás nebudou děti „otravovat“. Jděte makat tam, kde dostanete víc peněz, ovšem pozor narozdíl od toho učitele k tomu budete potřebovat ruce!
Tak a teď, máte ještě něco k tomu že je to mylná představa?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jaká by asi byla pracovní náplň? Uklízet školu,malovat,sklá­dat uhlí......Samoz­řejmě,že mají volno,nevím jestli placené.Vždy je ve škole tzv.„služba“ (z učitelů) = zajišťuje příp.údržbu,ře­meslníky a pod.Před koncem prázdnin-cca 14 dní je příprava na nový škol. rok.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek