ZrzkaRyšavá

Jaké povolání bych si měla zvolit?

Baví mě cizí jazyky. Ovládám plynně angličtinu a němčinu, při nástupu na gymnázium si chci zvolit nepovinný předmět španělský jazyk a portugalský jazyk. Jaké povolání bych si měla zvolit, popř. jakou fakultu vysoké školy, obor…?

Nejlepší odpověď
annas

Pochopila jsem, že teprve končíte základní školu, takže vaše názory na výběr povolání se mohou změnit.

Měla byste se rozhodnout sama, zvolit podle zájmů. Uvidíte, co bude za 5 let, když budete maturovat,. Obory na VŠ se obměňují, tudíž dělejte to, co vás baví, sledujete obory, jaké je z nich uplatnění atd.

Znalost jazyků je plus, ale samy určitě nestačí.

Další odpovědi
klumprt

Znalost dvou nebo tří cizích jazyků v kombinaci např. s nějakým ekonomickým oborem nebo právem by mohla pomoci k velmi zajímavé kariéře. Ale jazyky se hodí i k přírodovědným oborům, protože i vědci čerpají informace často ze zahraničních časopisů a jezdí na různé stáže po světě. Myslím, že umět čistě jenom jazyky není příliš užitečné.