Jaké použít speciální přípravky na odstranění skvrny od oleje?

Dobrý den, minulý týden se mi rozlil na koberec olej a mám problém s odstraněním této skvrny. Vyzkoušela jsem různé způsoby odstranění, které jsem se dočetla zde na internetu. Jar ani sůl nezabírá, přemýšlím o zakoupení nějakého speciálního přípravku. Našla jsem tento http://www.eshop-rohoze.cz/…. Pokud někdo máte s tímto přípravkem zkušenosti, napište mi je prosím. Případně mi doporučte nějaký jiný, který je lepší. Předem Vám děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nemám zkušenost s tímto přípravkem, ale doporučoval bych , pokud je to od oleje, vyčistit za pomoci hadru a technického benzinu.

Další odpovědi:

Zlatý

V praxi to ale nemám ověřeno:
Prdopeč je výborný na čištění mastných skvrn, protože mastnotu dobře rozpouští. Nasypeme na mastnou skvrnu prdopeč a necháme asi 15 minut působit. Pak ho pořádně smyjeme.

Stříbrný

S tím prostředkem zkušenosti nemám, ale olej jsem vždy odstranil technickým benzínem nebo Čikuli. Nejprve je nutné otestovat stálobarevniost koberce na jeho velmi malém kousku někde v růžku.

Pokud můžeš koberec dát mimo pokoj tak, aby se mohl namočit (do vany, do garáže...), posyp skvrnu a okolí práškem na praní (nebo i celý), namoč jej a nech j´odmočit´, pak vymáchej.
Pokud to nejde, pozvi si firmu na čištění koberců (a nebo si půjč patřičný stroj na mokré vysávání) - kartáčem či hadrem jej z jedné strany pořádně nevyčistíš žádným přípravkem (olej ´zespod´ ti koberec časem stejně promastí opět).

Zlatý

Ten zázrak neznám, ale na skvrny od oleje můžu vřele doporučit technický nebo lékařský benzín.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.