Jana88

Jaké použít speciální přípravky na odstranění skvrny od oleje?

Dobrý den, minulý týden se mi rozlil na koberec olej a mám problém s odstraněním této skvrny. Vyzkoušela jsem různé způsoby odstranění, které jsem se dočetla zde na internetu. Jar ani sůl nezabírá, přemýšlím o zakoupení nějakého speciálního přípravku. Našla jsem tento http://www.eshop-rohoze.cz/kusove-koberce/cistici-prostredky-na-koberce/cistic-kobercu-2/. Pokud někdo máte s tímto přípravkem zkušenosti, napište mi je prosím. Případně mi doporučte nějaký jiný, který je lepší. Předem Vám děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Nemám zkušenost s tímto přípravkem, ale doporučoval bych , pokud je to od oleje, vyčistit za pomoci hadru a technického benzinu.

Další odpovědi
dudu

V praxi to ale nemám ověřeno:
Prdopeč je výborný na čištění mastných skvrn, protože mastnotu dobře rozpouští. Nasypeme na mastnou skvrnu prdopeč a necháme asi 15 minut působit. Pak ho pořádně smyjeme.

Emefej

S tím prostředkem zkušenosti nemám, ale olej jsem vždy odstranil technickým benzínem nebo Čikuli. Nejprve je nutné otestovat stálobarevniost koberce na jeho velmi malém kousku někde v růžku.

anonym

Pokud můžeš koberec dát mimo pokoj tak, aby se mohl namočit (do vany, do garáže…), posyp skvrnu a okolí práškem na praní (nebo i celý), namoč jej a nech j´odmočit´, pak vymáchej.
Pokud to nejde, pozvi si firmu na čištění koberců (a nebo si půjč patřičný stroj na mokré vysávání) – kartáčem či hadrem jej z jedné strany pořádně nevyčistíš žádným přípravkem (olej ´zespod´ ti koberec časem stejně promastí opět).

Lamalam

Ten zázrak neznám, ale na skvrny od oleje můžu vřele doporučit technický nebo lékařský benzín.