Zuzik

Jaké potraviny jsou na hubnutí? Konkrétně prosím

Začínám cvičit, ale vůbec nevím jaké potraviny mám jíst. Vím že musím jíst hodně zeleniny, ovoce černého pečiva a tak, ale já myslím konkrétní věci. Jedla jsem tvaroh, protože jsem myslela že je na hubnutí, ale není. Jednoduše jaký další potraviny kromě ovoce, zeleniny a černého pečiva je dobré jíst na hubnutí? Předem děkuji :)

Nejlepší odpověď
marci1

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=potraviny%20na%20hub­nut%C3%AD
Doplňuji:
Vhodné potraviny při dietě : http://www.re­ceptyonline.cz/vhod­ne-potraviny-uzivane-pri-diete--165.html

Další odpovědi
Drap

Kuřecí a rybí maso. Při hubnutí je potřeba ale jíst všechno. Nejméně 5× za den, ne obrovské, ale ani ne malé porce a hýbat se. Nic jiného nepomůže.

arygnoc

chudnutie (hubnutí) nie je jednorázová záležitosť, ale životný štýl – musíte si ho upraviť tak, aby ste nebola tlstá (tlustá).

ale:
nič vám nepomôže, pokiaľ máte kilá naviac ako dôsledok choroby či chorobu samotnú, alebo máte korpulentnejšiu postavu.

cieľom cvičenia nie je schudnúť (zhubnout), ale zlepšiť kondíciu – a pri tom práve potrebujete ZVÝŠIŤ prísun cukrov a bielkovín.

jedzte teda zdravo – chudé mäso, zeleninu, vyhýbajte sa rafinovanému cukru, sladeným nápojom (včitane diétnej koly, sugar free nápojov [tam sú zasa iné svinstvá] a pod.), tukom (aj čokoláde!, hranolkom, majonéze a pod.), zvýšte príjem vlákniny, atď. a to nie iba na obdobia teraz, keď chcete nejaké to kilo zhodiť, ale na celý život.
tvaroh je pri cvičení veľmi dobrý pre obsah živín (až 20% bielkovín) a nízku kalorickú hodnotu (cca 160 kcal v 150 g).

kolu alebo hranolky si nechajte ako odmenu (1 –2× za rok), a máte po starostiach.

otázka je, či vôbec potrebujete dať kilá dole.
Twiggy už dávno nie je in.

Hamon

Cop říká Drap je nesmysl. Vždycky záleží na konkrétní situaci – jakoý máš metabolismus, co cvičíš… Podle toho je třeba připravovat jídelníček. Žádná univerzální rada neexistuje.

WTF

Ahoj, pokud to chceš vzít trošku vážně, je potřeba soustředit se na všechny aspekty, který k hubnutí povedou:

  • trénink…pokud přesně nevíš, jak na to, opravdu se vyplatí zaplatit si na pár hodin dobrého trenéra ve fitku, který ti poradí…investice se určitě vyplatí
  • odpočinek…často se přehlíží, ale i toto ti může celé hubnutí zhatit…takže pravidelný spánek je základem
  • strava…doporučuji sacharidové vlny, najdeš o tom na netu spoustu článků, 100% fungují a když budeš trošku kreativní, může jídlo být i velmi chutné
  • spalovače tuku – to je jediné, co může přímo na spalování tuku působit…zkus se podívat – http://www.fit­nessprotebe.cz/spa­lovace-tuku-zakladni-informace/

doporučil bych HCA, CLA, kajenský pepř

je to prostě o celkové souhře…tím, že si vezmeš zeleninu, neznamená to, že najednou hubneš…

hodně štěstí, ať se daří

Reezo

Nejdietnější jídla jsou podle mého názoru mořští živočichové, ryby. Nejhlavnější je mít kvalitní potraviny, protože už jen to mít kvalitní potraviny je pro tělo přínosné. Dnes se prodává spoustu potravin, které mají negativní vliv na naše zažívání. Spoustu potravin jsou tak přesolená, že tím překonáte třeba týdení limit.

Na závěr bych doplnil, že hubnutí není jen o tom co konzumujeme, ale také o tom co pijeme.

Např: Nikdo nezhubne, pokud bude pít Coca Colu a podobné produkty. Je třeba se také vyhnout takzvané supersoli, která se přidává do sýrů a různých pomazánek. Čím lépe se sýr roztírá, tím více je tam této soli.

Já osobně schodil 30 Kg, když jsem přestal jíst pozdě večer a pravidelně piji zelené čaje a pravidelně snídám.

dezol

vhodnych potravin je hodne, mne se osvedcila treba jabka, ty mam hodne rad, jinak vsechna zelenina urcite a takovy lehci masa.. zalezi ale hodne na tvym organismu, je dobre se poradit s odbornikem… ale doporucuji caj Pu-Erh, ten je pry primo na hubnuti urceny!

Zdroj: http://jakzhub­nout.blogspot­.cz/2013/03/jez­te-jablka-jsou-zdrava-zasyti.html

beluška

Moje sestra měla špatný metabolismus a proto jí hubnutí nešlo. Po sestavení jídelníčku dle JEJÍ krve (ne skupiny) zhubla za 5 měs.20kg a drží se a dodržuje víceméně tento jídelníček (nesmí papriku, angrešt, jahody apod) Najdi si Cordeus metabolic balance a tam najdeš veškeré informace. Jí jen po 5ti hod. a neměla nikdy hlad ani dokonce chutě. Je to perfektní a je to pod lékařským rozborem.

SuzanKa

Tak já jsem zjistila, že potraviny na hubnutí neexistují :D Rozhodně ne samy o sobě… Je potřeba držet nějaký plán, dodržovat režim. K tomu potraviny nepomůžou…

PetraLehka

Taky jsem chtěla zhubnout. Jedla jsem více méně vše, ale v rozumné míře. Užívala jsem https://www.e­ushops.cz/SLIM-FITNESS-SNIZENI-HMOTNOSTI a u mě to fungovalo skvěle. Už po prvním měsíci jsem viděla, že jdou kila dolů.

Luciet

Základem je jíst pravidelně, nejlépe ve stejnou dobu 5–7 porcí/den a nevynechávat (především snídani). Tělo si zapamatuje, že ,,dostane najíst", a tak nebude ukládat energii z jídla do zásob. Při hubnutí je vhodné vybírat potraviny s nízkým glykemickým indexem. Nejúčinějšími spalovači tuků jsou (kromě vybraných druhů ovoce a zeleniny)
kvalitní bílkoviny (odtučněné mléko, kuřecí maso, losos, tuňák, pstruh, vejce), ovesné vločky, fazole, zelený čaj, citrusové plody, chilli, skořice s medem
Důležitý je také dostatečný pitný režim – 30ml/kg tělesné váhy