Jessinka

Jaké postavení či funkci měli ve svých státech muži (Franklin,Roo­sevelt,Stalin,Chur­chill),kteří jedbali na konferenci v

2. Světová válka
Doplňuji:

  • kteří jednali na konferenci v Teheránu

Odpovědi
anonym

To si ani tak jednoduchou část DÚ neumíš najít???

mosoj

Jo jebali tam Evropu.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Te­her%C3%A1nsk%C3%A1_kon­ference

led

Mali tie najvyššie funkcie, zvoliteľné, ktoré ich oprávňovali zastupovať svoje štáty na jednaní.
PS.
Prečo píšem o zvoliteľnosti pozri si do učebnice dejepisu.
Doplňuji:
ďalej v diskusii

MichalTy

Franklin Delano Rosevelt byl americkým prezidentem. Stalin byl ruským vůdcem a Churchill britským ministerským předsedou.

led

Stalin,
predseda Najvyššieho sovietu SSSR, vrchný veliteľ – voliteľná funkcia, ktorá bola na úrovni predsedu vlády.
Jediným prezidentom SSSR bol Michail Sergejevič Gorbačov a to od 15. marca 1990 do 25. decembra 1991, s krátkou prestávkou v lete roku 1991, keď došlo k ľavicovému pokusu o puč, vedenému samozvaným Generálnym výborom pre výnimočný stav.
Franklin Delano Roosvelt bol až do svojej smrti prezidentom USA
Winston Churchill bol ministerským predsedom, tj predsedom vlády Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Írska (Severného Írska do roku 1927), nad ním bol už len Kráľ Juraj VI. Jeho dcéra Alžbeta II. nastúpila na kráľovský trón až v roku 1952