postcd

Jaké poruchové zvuky auto může vydávat?

Tedy například když je potřeba v autoservisu popsat nějaký nenormální/chybový zvuk, tak jaké typy zvuků je možné slyšet a třeba i jestli víte co je vydává?

Nejlepší odpověď
Alesh

pískání – klínový řemen
Jinak asi obecně „někde to vrže, skřípe, mlátí apod.“ Možná je nějaká odborná terminologie, ale ty jako laik zkrátka přijdeš do servisu a nahlásíš to zkrátka jako laik.

Další odpovědi
anonym

Znám machra, který přiližil k uchu kousek hlazenky, tu ořiložil k bloku běžícího motoru, zaposlouchal se konstatoval: je to ojnice a taky že byla.

mosoj

Téměř všechny možné.
Tak jednoduché to není. Je také třeba lokalizovat alespoň přibližně, odkud rušivý zvuk vychází a to je někdy dost obtížné a chce to velikou zkušenost.

Viděl jsem v servisu probroušený brzdový kotouč. Řidič vůbec nepoznal, že má sjeté brzdové obložení a brzdil kov na kov !!!!
Doplňuji:
Machři a vyměnit žárovku v reflektoru , umíte ?

Roxana

Tak já znám ze své zkušenosti klepání (něco o něco) např u předních kol, když je nerovnost na silnici, zřejmě něco uvolněného

pak při startu a rozjíždění v motoru pohvizdování