huxa

Jaké pohnutky vedou lidi k nákupu biovína?

Že je dražší než normální je velmi logické, bral bych ještě to, že bio je šetrnější k prostředí, ale co mají tito lidé za další důvody, proč kupují biovíno?

(názor na bio potraviny mám a tato otázka není nad debatou, jestli bio jo nebo ne.

Nejlepší odpověď
www

Poněvadž ‚bio‘ a to jakékoliv je dnes především módou.
Doplňuji:
Lidé třeba perou výlučně s bio prášky, ale do WC spláchnou cokoliv. Jedí biopotraviny jen kvůli tomu nápisu, ale jejich další chování již ‚bio‘ rozhodně není, důležité jsou pro ně jen kecy před známými o tom bio produktu ap. 😉
Zkušenost

Další odpovědi
anonym

Možná někteří kupující v tomto kontextu řeší i „šetrnost k prostředí“, ale osobně se domnívám, že největší roli hraje v tomto kontextu módnost ´bio´, tedy že jde o ´snobárnu´.
Mne u vína mnohem více zajímá jeho původ (vinařství), pak možná trať, samozřejmě odrůda a přívlastek.

Nuk nuk

Jsou lidé, kteří nic, co není BIO, prostě nekoupí, ani nepozřou.

arygnoc

neznalosť.

chémia sa pri pestovaní a výrobe vína používa odjakživa (ošetrovanie skalicou, sírenie sudov, …)

anonym

Lidé snobi potřebují něco extra, tak ať platí. Je potřeba něčím usekat příliš úzká hrdla těm, kteří málo dávají.

Sicílie tam si žijó,
dávajó to v každým bio.
Víno pijó pak se zbijó,
ó sole mio, mafió.

[Parmazán parmazán,
na chleba je namazán.]

anonym

Jasně že jo a nejsem snob!
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/serial-o-vine-proc-bio/