Jaké pohádky se vyprávěly dětem v období králů a královen ?

Třeba o neandrtálcích nebo lovcích mamutů ?

Nejlepší odpověď
anonym

Myslím, že ve středověku (pokud tím myslíš „období králů a královen“) toho o lovcích mamutů mnoho nevěděli.
Ale pohádky byly inspirovány třeba ´nadpřirozenými´ bytostmi – vílami i divoženkami, obry i trpaslíky, často byly také o lidských vlastnostech (viz třeba Ezop a nebo Bidpaj).

Další odpovědi
Drap

Asi ne. Vyprávěly se pohádky o ještě starších králech a královnách nerž byli ti současní.

marci1

Myslím si, že vždycky se nejvíce vyprávěly pohádky o králech, královnách, princích, princeznách apod.

anonym

V období králů a královen jsme tu skoro nikdo nebyl,
tak že jejich příběhy se vyprávějí až v dnešní době,
my máme kousek neandrtálce každý v sobě,jeho malou část DNA,
je krásný se dívat třeba na film AO,kde to je zcela zřetelně popsáno ohledně neandrtálců,
https://www.go­ogle.cz/search?sou­rceid=navclien­t&aq=hts&oq=&hl=cs&i­e=UTF-8&rlz=1T4GGNI­_csCZ501CZ502&q=a­o+posledn%C3%AD+ne­andrt%C3%A1lec