maty3016

Jake podminky musim splnovat pro ziskani prukazky ztp ?

jake podminky mimo plneho invalidniho duchodu musim splnovat pro ziskani prukazu ztp ? popripade kontak na registr zabyvajici se touto problematikou ?

Odpovědi
rosa

Průkazka ZTP se vyřizuje na sociální odboru příslušného města. Je třeba podat žádost, mít aktuelní lékařské posudky, vyjádření obvodního lékaře. Mít invalidní důchod neznamená získat průklazku. Toto posuzují posudkoví lékaři. Záleží na tom, na kterou nemoc máte ID. Ani v případě pohybového ústrojí to není 100%. Od letošního roku jsou velice zpřísněná pravidla a málo-kdo tuto výhodu získá. Ale zkuste to, možná budete mít štěstí. Nakonec můžete se odvolat. Můj táta se už odvolal 4× a není nic platné. Přitom ujde jen několik desítek metrů a dál
nemůže. Jednalo je mu v podstatě jen o to, aby mohl parkovat na místa vyhrazená pro invalidy. Není to opravdu jednoduché. A je to i binec. Parkuji vedle místa pro invalidy, přijede krásné terenní auto, z toho vyskočí mladá, štíhlá dáma vonící nejdražším parfémem a než zamkne auto, hodí tam značku jako invalida.Shodou okolností jsem se s ní potkala když odjížděla. Nikoho nevezla. Oddělala značku a byla pryč. Znám dokonce i případ, že žena středního věku tuto výhodu dostala, byla v ID. Za dva roky se její zdravotní stav zlepšil, že nemá ID, chodí bez hůlky, začala lézt po horách, ale značka a veškeré výhody jí zůstaly. Je to fakt, protože je to moje švagrová.