hanny 2

Jaké podmínky musí mít orchideje, aby kvetly?

Nejlepší odpověď
Rolotr

Orchideje jsme začali pěstovat asi před 2 lety. Koupili jsme si kvetoucí kytky v kořenáčích v Hornbachu (žena si vybrala všechny barvy, které se jí líbily). Moc jsem tomu nevěřil, ale – kytky jsou uloženy před oknem v pokoji, směrem na sverovýchod, v pokoji je průměrně 21 –22 stupňů v zimě, v létě podle počasí. Jedenkrát v týdnu napustíme do vany vodu a uložíme do ní na 12 hodin kytky v květináči (voda sahá do 1/3 květináče). Po 12 hodinách je vrátíme zpět na okno a týden se nezalévají. Alternativou je mít pod květináči velké podložní misky, 1krát týdně ráno povrch nalét vodu, večer vylít a za týden opakovat. Tak snad se vám bude dařit, nám kvetou super!

Další odpovědi
hanulka11

Dávám za pravdu Rolotrovi ,perfektně o ně pečuje .Známá to dělá také tak a pěkně jí stále kvetou, já mám okna na jih a orchideje mi tu nejdou, protože celý den sem pálí slunce.
Ale jsem toho názoru, že nemohu mít všechno.

Marunka2

Je to různé, někdo se o orchideje nestará nijak zvláště a kvetou mu jak za odměnu, jiný se může sedřít a vykvetou jednou za čas. Ale mohu odkázat na stránky jednoho známého, který je v tomto oboru machr, rozhodně rád poradí – on si je i snad sám množí a kdo ví co všechno. Je to jeho velké hobby. http://www.or­chidej.net/