Avatar uživatele
hanny 2

Jaké podmínky musí mít orchideje, aby kvetly?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11 před 4792 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rolotr

Orchideje jsme začali pěstovat asi před 2 lety. Koupili jsme si kvetoucí kytky v kořenáčích v Hornbachu (žena si vybrala všechny barvy, které se jí líbily). Moc jsem tomu nevěřil, ale – kytky jsou uloženy před oknem v pokoji, směrem na sverovýchod, v pokoji je průměrně 21 –22 stupňů v zimě, v létě podle počasí. Jedenkrát v týdnu napustíme do vany vodu a uložíme do ní na 12 hodin kytky v květináči (voda sahá do 1/3 květináče). Po 12 hodinách je vrátíme zpět na okno a týden se nezalévají. Alternativou je mít pod květináči velké podložní misky, 1krát týdně ráno povrch nalét vodu, večer vylít a za týden opakovat. Tak snad se vám bude dařit, nám kvetou super!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Dávám za pravdu Rolotrovi ,perfektně o ně pečuje .Známá to dělá také tak a pěkně jí stále kvetou, já mám okna na jih a orchideje mi tu nejdou, protože celý den sem pálí slunce.
Ale jsem toho názoru, že nemohu mít všechno.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Marunka2

Je to různé, někdo se o orchideje nestará nijak zvláště a kvetou mu jak za odměnu, jiný se může sedřít a vykvetou jednou za čas. Ale mohu odkázat na stránky jednoho známého, který je v tomto oboru machr, rozhodně rád poradí – on si je i snad sám množí a kdo ví co všechno. Je to jeho velké hobby. http://www.or­chidej.net/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek