dudu

Jaké pocity s vámi lomcují a kam se ubírají Vaše myšlenky při luxování svého bydla?

Netroufám si odhadnout zda-li vůbec někoho, resp. kolik z nás luxování své domácnosti naplňuje uspokojením, ba pocitem seberealizace. Kvůli zachování harmonie v manželském soužití se rovněž na této stereotypní aktivitě pravidelně a bez reptání podílím.
Pak buďto přeřvávám vysavač a jako úlevu zpívám lechtivé písničky, nebo mlčím avšak v hlavě si memoruji úsměvné situace prožité s přáteli, ba někdy i s hrstkou kamarádek.
Podělte se prosím o svoje názory a navrhněte kterak si tuto „řeholi“ ještě na jiný způsob zpříjemnit tak, abychom ji mohli vykonávat při maximálním nasazení a hlavně radostně!!!

Nejlepší odpověď
iceT

Přemýšlím nad tím,kde se v baráku v osmém patře bere tolik smetí a prachu.Hlavně prachu.Vypadané vlasy nepočítám,s temi se počítá. Ale i tak,kdybych chodila po bytě v botách,tak to bych snad i pochopila,ale přezouvám se.A udělat to musím,samo se to neudělá a nikdo jiný za mě taky ne.

Další odpovědi
briketka10

nemám koberce, ale čas od času musím taky vyluxovat
pavučinky a obrátit matrace no koho by to bavilo nikoho ??
hlavně můj kocour jen jak vidí tu trubici, tak zdrhá ven a
nesnáší ten odpornej zvuk co vyluzuje vysavač a ani jiné
spotřebiče, jako fény atd.
ta práce mi v zásadě navadí nikdo by ji neudělal :D
ale asi jako každému se do ní nechce to mě taky nee..
Doplňuji:
pusinko já se zbavila v druhém bytě koberců i když
byly jen technické také jsem měla všude plno chlupů,
kocour nosil myšky a časem mě omrzelo drbat ty
skrvnky, koberce byly tmavě modré moc pěkné bylo
to líto..teď mám hezké PVC, ale plánuju do budoucna
jiné – nejsou prašulky :D

Damiana

Uklízení z duše nenávidím už odmala. Kdysi jsem tu psala, jak u naši doma byly úklidové soboty a to bylo peklo! Manžel je navíc umělec a dost bohém, takže kolem něj bych mohla s hadrem a luxem imrvére lítat jak Gagarin kolem zeměkoule. Naštěstí je dost rozumný i on, takže jsme se dohodli, že uklízením si společné chvíle krátit nebude. To, co někdo za měsíc třeba prokouří, propije, projí nebo vyhodí za nějaké blbosti, my dáme k přilepšeni jedné milé paní, která nás „vyžene z domu“ a jednou týdně to u nás dá do rychtyku.

johana 56

Není pro mne žádný problém vzít dvakrát týdně vysavač a vyluxovat,dobro­volně a bez nucení.Ne kvůli pocitu uspokojení či seberealizace,beru to jako samozřejmost,do­konce sama sebe nahlas pochválím.Při této činnosti myslím na to,zda za odměnu bude káva a něco sladkého.Tak teď nevím..asi začnu přemýšlet,jestli je to normální.

tom004

Žádné. V okamžiku kdy se u nás začne tahat ze skříně vysavač a jiné podobné „udělátory“, beru boty a zeptám se v kolik mám přijít. Ostatních prací se zúčastňuji bez velkých problémů. 🙂

redy

Jsem ušetřena všech domácích prací, ale můžu říct že bych je radši vykonávala.
Snad jednou se tu zeptám na podobnou věc 🙂

Jikra

Ne že by to byla moje oblíbená činost ale za mě to nikdo jinej neudělá. Takže je to bez lomcování a myšlenky se mi volně ubírají tím správným směrem. Když je nejhůř tak nasadím sluchátka pustím přehrávač a jedu.

pusinka50

Kdysi jsem uklízela každý den jak trotl, už mě to přešlo a uklízím jen jak je potřeba, aby prach a smetíčka nebily do očí. Myšlenky u luxování neporadím, já se u toho pokaždé vztekám, protože pes líná, chlupy jsou zalezlé v kobercích a vysavač mi to nebere, hrne chlupy na hromádky a já se musím co krok to sehnout a hromádky vzít do rukou a vyhodit do koše.:-( ☹ Ale vzít si k tomu mp3 nebo radio v mobilu na sluchátka není špatný nápad