thepianist

Jaké počáteční vedlejší příznaky jste zaznamenali při braní antidepresiv?

Vy, co máte zkušenost s braním antidepresiv, setkali jste se v prvním týdnu braní s počátečními vedlejšími příznaky jako např. bušení srdce, slabost, motání, nechuť k jídlu a pocit knedlíku v krku? Já tím právě procházím a opravdu to není nic moc…
Doplňuji:
Upozorňuju, že jsem u psychiatra byla a jsem pod jeho dohledem. Brala jsem antidepresiva už jednou na to samé (generalizovaná úzkostná porucha) a věřte, že to, co to s tělem dělá, už prostě není možné vůlí ovlivnit. Bez prášků by můj život byl jeden horor. Ono se to totiž projevovalo psychosomaticky – měsíc a půl jsem skoro nemohla jíst, dělalo se mi všude na omdlení, takže jsem se bála už i chodit ven, všude takové bušení srdce, naprosto tísnivé pocity. Ve škole jsem byla od začátku února jen párkrát…psychické nemoci jsou horší než fyzické, zničí nejen mysl ale i tělo a táhnou se celé roky… Kdo to nezažil, těžko pochopí. Ani já bych asi závažnost psychické nemoci nechápala ještě před pár lety, když jsem byla zdravá.

Nejlepší odpověď
mosoj

Většinou je to ospalost, která ale během krátké doby přejde. Taktéž je to i s tvými příznaky.
Klidně ber , přestat můžeš kdykoliv ale nikdy ne naráz, vždy postupně. Ono se to kecá těm co problémy nemají. Doufám že jsi pod kontrolou psychiatra. Případně ti zamění lék. Dnes jsou již antidepresiva třetí generace, které jsou absolutně nenávykové.
Doplňuji:
Nesmysl je trpět až do zbláznění.

V našem převelikém vzoru USA má téměř každý svého psychiatra. Stále větší potřeba brát antidepresiva souvisí s dobou a amerikanizací našeho života. No vybrali jsme si, i když si nejsem tak jistý.

Další odpovědi
gecco

Neberu – a nikdy jsem ani nebral, antidepresiva…
Ale pokud tě na tyto příznaky (resp. možnost jejich objevení se) psychiatr neupozornil, měla bys jej kontaktovat. A raději dříve, nežli později.
😉
___
Pokud ´zobeš´ bez předpisu odborníka – kontaktuj psychiatra NEPRODLENNĚ!!!
Doplňuji:
…„že jsem u psychiatra byla a jsem pod jeho dohledem“…
OK – v tom případě mu brzy řekni, že máš takové a takové potíže – třeba bude stačit vyměnit lék nebo i jen upravit dávkování.
😉

zzzlatokopka

Já je před pár lety taky brala, příznaky možná do pár dní odezní, pokud ne, ať ti lékař vymění tablety.

Dávej velký pozor na kombinace s jinýma tabletama.