Jaké plody má lípa, bříza, vrba?

Nejlepší odpověď
annas

Nepříliš známým plodem lípy je oříšek.
Plody břízy bělokoré – drobné nažky jsou asi 2 mm velké a lehké (rozšiřují se větrem na velké vzdálenosti).
Vrba bílá – plod je kuželovitá tobolka s mnoha ochmýřenými semeny, dozrává v květnu.

Wikipedie

Další odpovědi
hanulka11

lípa-Plod je jednopouzdrý kulovitý oříšek s tenkostěnným oplodím

bříza-Plodem je drobný jednosemenný oříšek, nažka nebo dvoukřídlá samara, u některých zástupců je plod obalený vytrvalými listeny.

vrba-Plod je kuželovitá tobolka s mnoha ochmýřenými semeny

Zdroj: podle wikipedie