Elat007

Jaké plemeno psa se hodí pro alergiky?

Jaké plemeno psa by se pro mě hodilo nejvíce když jsem alergik, který bydlí v bytě, ale miluji střědní až větší rasy psa?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Alergik, na co? Psí srst, sliny, pot, moč, maz? Dcera je alergická na srst, doporučili nám maltézáka a je to naprosto v pohodě.

Pro inspiraci se podívej sem http://www.dog­town.cz/blog/psi-pro-alergiky/

Další odpovědi
marci1

„Existují plemena psů, která jsou vhodná i pro alergiky. Jen je třeba dobře vybrat. A také vědět, zda jste doopravdy alergičtí na psí srst, většina lidí je totiž alergická spíše na roztoče, psí sliny nebo moč spíš než na chlupy jako takové. Obecně většina alergiků dobře snáší naháče, což jsou psi bez srsti, ať už jde o naháče čínské (pozor, ti mívají srst, podobnou ale spíše vlasům na hlavě a na packách a pokud máte silnou alergii je třeba pejsky holit), nebo o zcela holé peruánské a mexické naháče. Otázka ale je, zda se Vám naháč líbí, svým „nepsím“ holým zjevem některým lidem nesednou. Navzdory absenci srsti jsou to ale zcela normální psi se standartním psím chováním. Pro alergiky se doporučují i další plemena, většinou s kučeravou srstí bez podsady, která nelíná a tak snižuje riziko reakce. Jde o pudly a bišony, ale také o některé teriéry. No, a pokud chcete něco opravdu extra, můžete si pořídit portugalského vodního psa. Toho svým alergickým dcerkám dopřál sám prezident Obama.“
Podrobněji ve zdroji : http://www.dog­smagazin.cz/dog­s/plemena/kte­reho-psa/ktereho-psa-alergikum/

Natalka2010

Pro alergiky je dobrý yorkšírský teriér. Je to sice malé plemeno, ale má úžasnou povahu. Yorkšír nemá chlupy ale ,,vlasy,, takže je pro alergiky vhodný. :D

KARI05

Výborný pes je pro alergiky yorksyr terier protože má chlupy jako lidské vlasy tak to člověku nevadi