Meal

Jaké plemeno malých psů je pro alergiky?

Dobrý den,
potřebovala bych malé psí plemeno pro alergiky. Ale aby trošku vapadalo, ne nějakého naháče,

děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Plyšovej pes…
Pokud je někdo alergický na prach, roztoče, pach… psa, rozhodně mu nepořizuj žádného psa!!!
Co třeba had? Želva? Rybičky?

Další odpovědi
dejavu

Rozhodně žádného! Pokoušet se lámat alerii tím, že budu dítě vystavovat alergenu, jak se často radí, je velmi riskantní a může skončit astmatem nebo anafylaktickým šo­kem.

Naháč nebo pudl nic neřeší. Bílkoviny, na které je alergik přecitlivělý, se u psů a koček nacházejí zejména ve slinách, potu, lupech a moči. Tyto různé výměšky se na chlupy snadno přilepí. Proto má alergik největší potíže po mazlení se zvířetem a může mít pocit, že problémem jsou chlupy.

Po uschnutí se alergeny z chlupů uvolňují do ovzduší, kde se díky své lehkosti mohou i několik hodin pohybovat. Tyto alergeny také snadno ulpívají na různých předmětech v místnosti a zůstávají zde i měsíce poté, co zde zvíře naposledy bylo.

Drap

Pokud nechceš naháče a někdo je alergikem na psí srst, nebo prach, tak žádného. Pokuid je konkrétní osoba alergická na ořechy, můře si pořídit jakéhokoli psa, aniž by se zhoršil jeho zdravotní stav,.

Romeo

bišon a poil frise tj. nealergický pejsek, jen je třeba ho pravidelně česat, ale jinak je to veselý, malý bílý pejsek, a ani jeho cena už dnes není tak vysoká

annas

Odkaz za dejavu, zřejmě zapomněla opět na odkaz.

https://www.po­radte.cz/zvira­ta/7107-jaky-pes-pro-alergika.html