natys

jaké plemeno?

Ahoj. Moji rodiče mi v blízké době chtějí koupit koně ale já nevím vubec jaké plemeno. Zvládám krok,klus cval trochu i skoky nejvíc mi jde parkur takže sem zaměřená na parkur a skákání, myslím že mi to jde. Budu dělat licenci. tak jakého ?
Doplňuji:
tom 004 jáj vím ale jen se tak ptám

Nejlepší odpověď
anonym

Řekla bych, že když zvládáš „trochu“ skoky, těžko ti nejvíc jde parkur. Zjednodušeně řečeno parkur u koní je překážková dráha, která se podle stupně obtížnosti rozděluje na jednotlivé stupně ( Z, ZL, L…atd.) a obsahuje kombinace skoků, jako je dvojskok, trojskok, vodní příkop atd. Pro ty, co si chtějí vyzkoušet své umění se při některých parkurových soutěžích pořádá i tzv.veřejný tréning, který je pro jezdce nebo koně bez licence. Chceš-li si udělat amatérskou skokovou licenci , musíš splnit určitá kritéria a kůň na účast v parkurových závodech také musí mít, kromě jiného licenci. Ohledně těchto záležitostí se obrať na www.distanc.cz, to jsou "koňácké"stránky. Ohledně plemene vhodného koně záleží na finanční stránce. Nejjednodušší, nejvhodnější a nejdostupnější je ČT (český teplokrevník). Pamatuj, že koní je víc než kupců, takže připomínám zlatou radu : Pokud se při koupi koně cokoliv nezdá, pamatuj, že hned za rohem je jistě k mání lepší a levnější kůň ! Koně rozhodně kupuj s odborníkem, který bude schopen koně vyzkoušet pod sedlem,prověřit jeho zdravotní a povahovou stránku.
Doplňuji:
Pořízení koně je prvotní výdaj. Kůň na soutěže musí mít náležité předepsané vybavení, výstroj, zrovna tak jezdec ( přilba, jezdecký úbor, obuv). Kůň se musí nějak přepravovat, takže budeš potřebovat vhodné auto s tažným zařízením a přepravní vozík na koně. Je toho ještě mnoho, co budeš potřebovat…a platit ! :D

Další odpovědi
tom004

Tvou otázku moc nechápu. Podle vlastních slov jsi dobrá v parkuru,budeš dělat licenci. To znamená,že už se nějakou dobu musí koním věnovat a určitě máš kolem sebe další lidi,trenéry,ka­marády,atd. Oni by snad měli být ti nejpovolanější,aby Ti dobře poradili. Ale to neznamená,že se tady nějaký profík,který poradí i na dálku,najde.
Doplňuji:
Proč ne,alespoň se opravím „musíš“ a „nenajde“. A nemohu jinak,pro >Veruňák 1D<. Ta Tvá čeština je fakt horor.

Veruňák 1D

Kamarádka má doma Anglického plnokrevníka a je to krásný kůň.
Je velmi čilí a hraví.

Tak doufám, že ti bude vihovovat.

.::An!!e::.

Dost dobrý, spolehlivý a i celkem šikovný je Český teplokrevník