jaké plemeno?

Ahoj. Moji rodiče mi v blízké době chtějí koupit koně ale já nevím vubec jaké plemeno. Zvládám krok,klus cval trochu i skoky nejvíc mi jde parkur takže sem zaměřená na parkur a skákání, myslím že mi to jde. Budu dělat licenci. tak jakého ?
Doplňuji:
tom 004 jáj vím ale jen se tak ptám

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Řekla bych, že když zvládáš "trochu" skoky, těžko ti nejvíc jde parkur. Zjednodušeně řečeno parkur u koní je překážková dráha, která se podle stupně obtížnosti rozděluje na jednotlivé stupně ( Z, ZL, L...atd.) a obsahuje kombinace skoků, jako je dvojskok, trojskok, vodní příkop atd. Pro ty, co si chtějí vyzkoušet své umění se při některých parkurových soutěžích pořádá i tzv.veřejný tréning, který je pro jezdce nebo koně bez licence. Chceš-li si udělat amatérskou skokovou licenci , musíš splnit určitá kritéria a kůň na účast v parkurových závodech také musí mít, kromě jiného licenci. Ohledně těchto záležitostí se obrať na www.distanc.cz, to jsou "koňácké"stránky. Ohledně plemene vhodného koně záleží na finanční stránce. Nejjednodušší, nejvhodnější a nejdostupnější je ČT (český teplokrevník). Pamatuj, že koní je víc než kupců, takže připomínám zlatou radu : Pokud se při koupi koně cokoliv nezdá, pamatuj, že hned za rohem je jistě k mání lepší a levnější kůň ! Koně rozhodně kupuj s odborníkem, který bude schopen koně vyzkoušet pod sedlem,prověřit jeho zdravotní a povahovou stránku.
Doplňuji:
Pořízení koně je prvotní výdaj. Kůň na soutěže musí mít náležité předepsané vybavení, výstroj, zrovna tak jezdec ( přilba, jezdecký úbor, obuv). Kůň se musí nějak přepravovat, takže budeš potřebovat vhodné auto s tažným zařízením a přepravní vozík na koně. Je toho ještě mnoho, co budeš potřebovat...a platit ! :D

Další odpovědi:

Zlatý

Tvou otázku moc nechápu. Podle vlastních slov jsi dobrá v parkuru,budeš dělat licenci. To znamená,že už se nějakou dobu musí koním věnovat a určitě máš kolem sebe další lidi,trenéry,kamarády,atd. Oni by snad měli být ti nejpovolanější,aby Ti dobře poradili. Ale to neznamená,že se tady nějaký profík,který poradí i na dálku,najde.
Doplňuji:
Proč ne,alespoň se opravím "musíš" a "nenajde". A nemohu jinak,pro >Veruňák 1D<. Ta Tvá čeština je fakt horor.

Kamarádka má doma Anglického plnokrevníka a je to krásný kůň.
Je velmi čilí a hraví.

Tak doufám, že ti bude vihovovat.

Dost dobrý, spolehlivý a i celkem šikovný je Český teplokrevník

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zvířata

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.