Psychotic

Jaké pistole používá Islámský stát?

Primární zbraně jsou jasné: Kalašnikovy, PKMka, Dragunovy, RPG-7… ale co záložní zbraně? Také sovětské?

Nejlepší odpověď
Drap

Americké i ruské. Taky všechny jiné

Další odpovědi
Lamalam

Já myslím, že původ zbraní oni neřeší. Používají to, k čemu se dostanou.

BANAN93

desert eagle

anonym

Všechny možné,ale hlavně kalašnikovy.
Mezi zbraněmi, které Islámský stát vlastní totiž lze najít například raketomet RPG-22, „vyrobený roku 1985 v Sovětském svazu“. Jedná se o zbraň vojáků Varšavské smlouvy, která prostě zbyla v nějakém vojenském skladu, který nikdo moc nehlídal. Kdo je tedy vyzbrojuje? „Kterýkoli výrobce zbraní.“
Dále je také často vidět transportér M113, který také pochází z USA, stejně jako ikonická zbraň svobody, útočná puška M-16. Avšak USA nejsou jedinou zemí, jejíž zbraně Islámský stát používá. Spousta zbraní, včetně pušek CQ 5.56 či raketometů, pochází z Číny, dále se objevily i pušky z Belgie či rakouská pistole Glock G19.
Za největší úlovek ISIS však považují „protitankový systém řízených střel MILAN“. Dostřelí dva kilometry daleko, prostřelí lecjaký pancíř a vyrábí se ve Velké Británii. To však stále není všechno, Islámský stát pojmul také i přebytky ze zemí bývalé Jugoslávie. Například protitankové střely M79.
http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/moni­tor/Odtud-bere-Islamsky-stat-zbrane-Radeji-nevedet-396640

lexx

jsem si jist že starou českou armádní ČZ vz.52 co probíjí hravě neprůstřelnou vestu