Avatar uživatele
Registrovaný

Jaké písmenko je za lomítkem?

Výpověď od zaměstnavatele, kterou dostanete pro nemoc z povolání, protože pro vás v budoucnu nemá uplatnění, je doprovázeno 12měsíčním odstupným + dva měsíce k tomu, ale jen tehdy, když máte ve výpovědi za paragrafem lomítko a za tím písmeno. Nevím, jaké je to písmeno, bez něho totiž dostanete jen dvouměsíční odstupné a hodně zaměstnavatelů toho využívá a šidí zaměstnance.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Ve výpovědi/dohodě je nutné výslovně uvést, že je "podle § 52 písm. d) z důvodu nemoci z povolání a nemožnosti zařadit pracovníka na jiné pracovní místo".

Zdroj: http://poradna.aktualne.cz/vyp oved-5/


Avatar uživatele
Stříbrný

Jde o výpověď z důvodu dlouhodobé ztráty zdravotní způsobilosti
vykonávat sjednaný druh práce pro nemoc z povolání
nebo pro pracovní úraz – výpověď podle § 52 písm. d).

O výpovědním důvodu rozhoduje ten, kdo výpověď dává. Nemá-li zaměstnavatel
pro zaměstnance práci, může i zaměstnanec s nemocí z povolání obdržet výpověď z organizačních důvodů, u níž odstupné závisí na délce zaměstnání.

Trvá-li zaměstnání do jednoho roku, náleží odstupné ve výši jednonásobku průměrného výdělku. Trvá-li do dvou let, půjde o dvojnásobek a v případě
trvání nad dva roky o trojnásobek průměrného výdělku.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

ivzez

@Setapouch: nejsem si jista, jak jste svou odpověď mínil,
"nemožnosti zařadit pracovníka na jiné pracovní místo"
není nutné v písemné výpovědi uvádět.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.