Pipka

Jaké písmenko je za lomítkem?

Výpověď od zaměstnavatele, kterou dostanete pro nemoc z povolání, protože pro vás v budoucnu nemá uplatnění, je doprovázeno 12měsíčním odstupným + dva měsíce k tomu, ale jen tehdy, když máte ve výpovědi za paragrafem lomítko a za tím písmeno. Nevím, jaké je to písmeno, bez něho totiž dostanete jen dvouměsíční odstupné a hodně zaměstnavatelů toho využívá a šidí zaměstnance.

Odpovědi
setapouch

Ve výpovědi/dohodě je nutné výslovně uvést, že je „podle § 52 písm. d) z důvodu nemoci z povolání a nemožnosti zařadit pracovníka na jiné pracovní místo“.

Zdroj: http://poradna­.aktualne.cz/vy­poved-5/

ivzez

Jde o výpověď z důvodu dlouhodobé ztráty zdravotní způsobilosti
vykonávat sjednaný druh práce pro nemoc z povolání
nebo pro pracovní úraz – výpověď podle § 52 písm. d).

O výpovědním důvodu rozhoduje ten, kdo výpověď dává. Nemá-li zaměstnavatel
pro zaměstnance práci, může i zaměstnanec s nemocí z povolání obdržet výpověď z organizačních důvodů, u níž odstupné závisí na délce zaměstnání.

Trvá-li zaměstnání do jednoho roku, náleží odstupné ve výši jednonásobku průměrného výdělku. Trvá-li do dvou let, půjde o dvojnásobek a v případě
trvání nad dva roky o trojnásobek průměrného výdělku.

ivzez

@Setapouch: nejsem si jista, jak jste svou odpověď mínil,
„nemožnosti zařadit pracovníka na jiné pracovní místo“
není nutné v písemné výpovědi uvádět.