Georgo2010

Jaké parametry (Ah a A) jsou vhodné při nákupu nového bezúdržbového akumulátoru do Fabie 1,2? Máte osvědčenou značku?

Nejlepší odpověď
anonym

44Ah je doporučeno výrobcem, když tam hodíš 50Ah nic se nestane, vetší kapacita je zbytečná.

Další odpovědi
franku

Tak,aby se tam vešel.HTP mají malý akumulátor,asi jen 40Ah.

mojitek

Každopádně tam nedávejte ani menší ani větší baterku co se týče Ah,jenom byste autu uškodil.

lukas.zmizik : tak to je právě hodně rozšířený omyl,že čím silnější tím lepší..jukni na nějakou odbornou diskuzi na tohle téma.Já na tohle téma přečetl celou A4 někde ve Světě motorů,a docela zajímavý.

lukas.zmizik

tak na to musím zareagovat, nechápu, čím může autu uškodit silnější nebo slabší baterka…

samozřejmě platí silnější = lepší – a pokud se tam vleze, o to lépe