Veri

Jaké ovoce vzniklo křížením různých druhů?

Předem děkuji…
Doplňuji:
*o jostě, pomelu a případně i granatině už vím…
Napište pokud znáte ještě nějaké.

Odpovědi
anonym

Zkřížením angreštu a rybízu vznikla josta. Zde zdroj http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Jos­ta
O jiných zatím nevím.

anonym

Třeba josta…
😉
Doplňuji:
Mimochodem – spousta druhů ovoce i zeleniny dneska pěstovaných jsou hybridy (tedy kříženci)…
😉

cochee

V poslední době jsou v marketech dostat „mandarinky,“ které ale nejsou mandarinky, je to evidentně kříženec mandarinky a pomeranče. Nemám je rád, protože mám chuť na mandarinku a tyhle chutnají jako pomeranč. Jsou velikostí mezi pomerančem a mandarinkou a i tvar mají tak napůl.