registronic

Jaké osvětlení má být v učebnách středních škol podle normy?

Dobrý den,

nevíte prosím, jak vysoká hodnota osvětlení v luxech má být ve školních třídách, případně školních laboratoří?

díky

Odpovědi
Kepler

Hygienické normy pro osvětlení obytných, pracovních a jiných prostor je značně složitá záležitost a zabývá se jí ČSN EN 12464 (pokud není zase nahrazena). Snad se něčeho dohledáš v citované normě. Úvod do problematiky je zde: http://elektro.tzb-info.cz/osvetle­ni/9478-zdrave-svetlo-novela-normy-csn-en-12464-1-cast-1