N

Jaké odstupné se vyplácí při výpovědi „pro nadbytečnost?“

za 3 měsíce mi končí 3letá mateřská dovolená ,bylo mi oznámeno,že dostanu výpověď pro nadbytečnost,jak dlouhou výpovědní lhůtu a jaké odstupné dostanu?
Doplňuji:
ve smlouvě mám uvedeno,že se postupuje podle zákoníku práce

Nejlepší odpověď
Hykam

Výpovědní lhůta jsou 2 měsíce pokud nepodepíšete výpověď dohodou.
Co si týče odstupného záleží co máte napsáno v pracovní, případně kolektivní smlouvě, ale mám dojem že minimum ze zákona jsou také 2 měsíce

Další odpovědi
Salvaje

Rozhodně nepodepisujte dohodu! Musí to být opravdu pro nadbytečnost.
A v tom případě je odstupné tuším vyšší. Nejsem si teď jistá, jestli je to 5 nebo 12 měsíců… Respektive, vím, že v nějakém případě je to 5 měsíců a v nějakém 12, ale nevím teď, který z nich k čemu patří…

nanule

Manžel dostal to samé a měl 2 měsíce výpovědní lhůtu, a po jejich uplynutí 2 průměrné měsíční platy jako odstupné.

aloevera5

Já jsem před 10-ti lety dostala odstupné 5 průměrných platů pro přebytečnost, když jsem se vrátila z MD. Měla jsem na výběr, že mě buď přeřadí na nižší pozici, do jiného oddělení nebo dají odstupné. Vzala jsem si odstupné.

Tlaky

Dva měsíce výpovědní lhůta a tři platy.