Jaké ochrané sklo na objektiv

Mám objektivy Canon včetně makro objektivu. Vzhledem k tomu, že ceny objektivů nejsou zanedbatelné chci koupit ochrané sklo proti mechanickému poškození. Jde mi ale o to aby to bylo jen čiré sklo a neměnilo to kvalitu fotografie (barvy atd..) co by jste mi doporučili. Někdo mi říkal abych koupil přímo zn. Canon já ale zvažuji mezi Hoya a nebo B+W. Máte stím někdo nějaké zkušenosti? které jsou lepší, nemění barevnost fotek, kvalitu atd..

Nejlepší odpověď
mosoj

Jako ochranné sklo se používá UV filtr.
Plně vyhoví jakákoliv značka. Hlavně dbejte na správný průměr a závit.

Další odpovědi
Hlada

Úvaha o značce filtru pro amatérské použití je zbytečná. Vyhoví jakýkoli UV filtr. Osobně jsem si na focení venku zvyknul trvale používat polarizační filtr. Jeden úkon navíc není u krajin žádné zdržení. Zvýšení kontrastu za to stojí.