rmajlka007

Jaké oblečení do synagogy?

Půjdu na prohlídku synagogy a chtěla bych se zeptat na vhodné oblečení pro tuto návštěvu. Počítám s tím, že budu mít nějakou košili(zahalující ramena a paže), ale nejsem si jistá v kalhotech. Myslíte, že si budu moct obléct kraťasy, vzhledem k tomu, jaké je horko?

Nejlepší odpověď
anonym

Kraťasy bych ti určitě nedoporučil – aspoň tříčtvrteční kalhoty, ale raději sukni – ta nemusí být po zem, ale určitě pod kolena.
Taky bude dobrý šátek na hlavu, stačí úplně lehoučký hedvábný.
A ne kožené boty, klidně kecky, jen ne kožené.
😉

Další odpovědi
Drap

Do žádného náboženského stánku se kraťasy nehodí, spíše pobuřují.

Kelt

Vstupem do synagogy, mešity, kostela dokazujeme svoji pokoru. Ramena a nohy nad kolena by měly zůstat zakryté. Možná i hlava. Na stránkách možná najdeš fotograrie z obřadů a tam bude oblečení přímo. To že je horko neomlouvá, existují určitá pravidla.

England1522

Di tam normálně ale pokud tam jdeš na pohřeb tak ano.

philip2

Na 1,000% Ti bude více v horko v černém plastikovém tílku (bez rukávů) a černých plastikových kraťasech (polyester atp.), než v bílé košili s dlouhým rukávem (halence, si to přeber..) a bílé sukni po kolena, obojí ideálně ze lnu, nebo alespoň z kvalitní bavlny.

To je mythus, že když budu skoro nahý, bude mi menší hic. Nebude.