surikata001

Jaké oblečení a obuv je dobré si koupit na turistiku?

Hezký večer, rozhodla jsem se teď od jara začít chodit s partou z práce na výšlapy do přírody. Nebudou to žádné třicetikilometrové túry, aspoň ne hned ze začátku. Ale rozhodně chceme chodit pravidelně. Mohli byste mi, prosím, poradit, co bych si měla koupit? Mám vyhlídnutou bundu s fleecovou vnitřní vložkou, na teplejší počasí mikinu, staré džínsy… existuje nějaký dobrý typ nebo značka bundy, ve které mi nebude horko ani zima? A boty? Asi nějaké farmářky nebo kanady? Nebudeme chodit v náročném terénu, spíš stezky, pěšinky, tráva a tak podobně. Jsme všichni začátečníci, co se zvedli od kompů a rozhodli se začít objevovat přírodu, nejenom tělocvičny 🙂

Nejlepší odpověď
Hlada

Na jednodenní výšlapy do přírody žádné zvláštní vybavení není potřeba. V létě chodím běžně kolem 30 km po Jizerkách.
Maskáčové triko s krátkým rukávem, na to stejné s dlouhým, trekingové kalhoty od Lidla, tenisky s hrubou podrážkou z tržiště. Běžně vydrží 300–500 km. V batohu šusťákovou větrovku.
S výběrem bundy si nedělej starosti. V době letního času téměř není potřeba.
Kup si trekingové kalhoty. Dají se koupit od 250Kč. Staré džíny ne. Jsou nepohodlné, tvrdé a blbě schnou. Kanady, farmářky a jiné speciální boty nejsou na běžné courání potřeba. Stačí nízké s vibramovou nebo dostatečně hrubou podešví, aby držely na šutru a neklouzaly po šotolilně.
Hodně problémů s oblečením řeší aplikace Meteoservis. Není potřeba za každou cenu lézt do deště.

Další odpovědi
Drap

Boty nějaké trekové, Oblečení, co bude pohodlné, raději více slabších vrstev. Dobrá je nějaká větrovka, která ochrání před větrem a i slabým deštěm.

Honzyn14

Já jsem docela velký fanda do všeho, co se týká armády, a tak se po horách nebo v přírodě toulám zpravidla v maskáčových kalhotech a bundě. Jak už vás asi také napadlo, tak na nohou mám tzv. kanady a cítím se v nich opravdu pohodlně. Objednávám si veškerou výbavu na výlety ze stránek https://armik.cz/ a jsem nadmíru spokojen 😉