Avatar uživatele
dagry

Jaké obklady na zánět?

Kamarádka má zánět žil a doktor ji doporučil teplé zábaly. Já když měla zánět žil, tak jsem si dávala zase zábaly studené. Jak to vidíte vy? Já osobně si teda myslím, že když je v tělě zánět, tak teplým obkladem se ještě víc rozbouří.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? bobánek, hanulka11, suaeda před 4746 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

zde je něco k přečtení

Povrchový zánět žil i přes svůj mnohdy dramaticky vypadající obraz nevyžaduje složitou léčbu. K potlačení projevů zánětu se používají studené obklady, stažení postižené končetiny obinadlem nebo elastickou punčochou a protizánětlivé masti (např. Heparoid). Pomoci může i užívání aspirinu nebo ibuprofenu. Tromboflebitida obvykle do několika dnů ustoupí. V případě těžšího nebo prohlubujícího se zánětu povrchových žil vyhledejte lékařskou pomoc.
Flebotrombóza vyžaduje kvůli své potencionální nebezpečnosti energetičtější léčbu. Jejím základem jsou léky „na ředění krve“ – antikoagulancia. Připravte se na to, že zůstanete v nemocnici. Prvních několik dní Vám lékař pravděpodobně bude podávat heparin a potom zahájí dlouhodobou léčbu warfarinem. V těžších případech se může pokusit i o rozpuštění krevní sraženiny pomocí trombolytik.

K dlouhodobým opatřením v léčbě a mírnění příznaků zánětu žil patří studené obklady a používání elastických punčoch nebo obinadel. Stažením končetiny dojde k utlačení povrchového žilního systému. Krev musí ke svému odtoku používat hluboké žíly a tím v nich zrychlí svůj průtok

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/clanek/za­net-zil-969

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aloevera5

Ať zkusí aloe vera gel.

Zdroj: aloevera5.mypage.cz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek