dagry

Jaké obklady na zánět?

Kamarádka má zánět žil a doktor ji doporučil teplé zábaly. Já když měla zánět žil, tak jsem si dávala zase zábaly studené. Jak to vidíte vy? Já osobně si teda myslím, že když je v tělě zánět, tak teplým obkladem se ještě víc rozbouří.

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde je něco k přečtení

Povrchový zánět žil i přes svůj mnohdy dramaticky vypadající obraz nevyžaduje složitou léčbu. K potlačení projevů zánětu se používají studené obklady, stažení postižené končetiny obinadlem nebo elastickou punčochou a protizánětlivé masti (např. Heparoid). Pomoci může i užívání aspirinu nebo ibuprofenu. Tromboflebitida obvykle do několika dnů ustoupí. V případě těžšího nebo prohlubujícího se zánětu povrchových žil vyhledejte lékařskou pomoc.
Flebotrombóza vyžaduje kvůli své potencionální nebezpečnosti energetičtější léčbu. Jejím základem jsou léky „na ředění krve“ – antikoagulancia. Připravte se na to, že zůstanete v nemocnici. Prvních několik dní Vám lékař pravděpodobně bude podávat heparin a potom zahájí dlouhodobou léčbu warfarinem. V těžších případech se může pokusit i o rozpuštění krevní sraženiny pomocí trombolytik.

K dlouhodobým opatřením v léčbě a mírnění příznaků zánětu žil patří studené obklady a používání elastických punčoch nebo obinadel. Stažením končetiny dojde k utlačení povrchového žilního systému. Krev musí ke svému odtoku používat hluboké žíly a tím v nich zrychlí svůj průtok

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/clanek/za­net-zil-969

Další odpovědi
aloevera5

Ať zkusí aloe vera gel.

Zdroj: aloevera5.mypage.cz