Danča84

Jaké nemoce se dají chytnout od volně žijících myší?

Manžel přinesl z chalupy seno na krmení našich morčat, a najednou se v kleci objevila myška – jinak než se senem se do klece dostat nemohla. Vypadala jako ospalá, moc se nehýbala. Co od ní mohou morčata chytit za nemoc, když tam byli spolu od včera večer? Jaké jsou příznaky u morčat, a jak se to půjde léčit? A mohli jsme to chytit také, při manipulaci se senem? Když jsem myšku z klece vyndavala, ruce jsem si pak jen pořádně umyla mýdlem, nic jiného nevím co dělat. Děkuji.

Nejlepší odpověď
chudst

Vy si myslim muzete byt uplne v klidu. Seno, ktere prislo do kontaktu s mysi, jste doufam preventivne vyhodili a klec vycistili.

Jedine, ceho bych se bal, ze to mozna mohou chytit morcata. Otazka je ale „co“. Mysi nemoci neznam, ale i kdyzbych vam jich nasel na internetu dvacet, nepomohlo by vam to. Proste pokud se morcatka nezacnou chovat divne, nereste to. Pokud se zacnou chovat divne, honem s nimi k veterinari. Ale nestrachoval bych se – nebojte se, pravdepodobne jsou v poradku.

Další odpovědi
vecernice

Myš byla zřejmě přidušená.Morčata nejsou háklivá na nemoce.Právě naopak,dokonce se dávají ke králíkům do králíkárny,protože na sebe přetahují různé nemoci od ostatních hlodavců apod.Na rozdíl od králíků jim to většinou neublíží.Tak že -seno vyměnit a ruce umýt asi bude stačit.

žolik

Já bych řekla že se nemusíte obávat vůbec ničeho,to by musela bít nemocná a to vám řekne jen pitva,mohla bít omráčená něčím,

Zdroj: žolík