Lucimia

Jaké nejlepší heslo – motivace – ve zkratce se hodí pro porodní asistentku?

Mám to do deníku porodní asistentky. Profese mě baví, líbí se mi období těhotenství, porodu, i po porodu, jen nevím jak to ve zkratce dát do hesla. Poradíte?
Napadá mě třeba – „Tajemství těhotenství a porodu mě velmi okouzluje“, ale přijde mi to trapne… poradte.
Doplňuji:
Heslo se má týkat motivace. Takže třeba heslo – porodní bába – nemohu použít. Ale líbí se mi heslo Quentose. Jinak už nevím, zatím to nechám prázdné a uvidím.

Nejlepší odpověď
kokoťenko

opravdový život,začíná až po porodu…

Další odpovědi
panenka

Napsala bych porodní Bába 🙂

Jahoda

Váš návrh je hezký. Mě napadlo také něco, ale je to docela divné.

„Krásu těhotenství a porodu pozná žena až na vlastní kůži.“

„Láska mezi dítětem a matkou vzplane už v těhotenství, neboť už se navzájem cítí svými doteky.“

quentos

„Pomáhám na svět novým životům“? (Nic světoborného, ale možná právě zde jednoduchost prospěje…)

anonym

A mame tu novy zivot.Nevim Lucimio,zda i toto ma pro Tebe vahu(pro me ano)kam se vejdou dva,vejde se i treti.Uz jsem tu,tesim se na Vas.

oskar

Por.as.

kokoťenko

kromě jinýho mě napadlo tohle,trochu to s tím souvisí,ženě se to moc líbilo..jednu dobu jsem to uměl i celé nazpaměť

Život po porodu…
Rozhovor dvou dětí (miminek)
V bříšku těhotné ženy byla dvě miminka. První se druhého zeptalo:

  • Věříš v život po porodu?
  • Určitě. Něco po porodu musí být. Možná jsme tu hlavně proto, abychom se připravili na to, co bude pak.
  • Blbost, žádný život po porodu není. Jak by vůbec mohl vypadat?
  • To přesně nevím, ale určitě tam bude víc světla, než tady. Třeba budeme běhat po svých a jíst pusou.
  • No to je přece nesmysl! Běhat se nedá. A jíst pusou, to je úplně směšné! Živí nás přece pupeční šňůra. Něco ti řeknu: Život po porodu je vyloučený – pupeční šňůra je už teď moc krátká.
  • Ba ne, určitě něco bude. Jen asi bude všechno trochu jinak, než jsme tady zvyklí.
  • Ale nikdo se přece odtamtud po porodu nevrátil. Porodem prostě život končí. A vůbec, život není nic, než vleklá stísněnost v temnu.
  • No, já přesně nevím, jak to bude po porodu vypadat, ale každopádně uvidíme mámu a ta se o nás postará.
  • Máma? Ty věříš na mámu? A kde má jako podle tebe být?
  • No přece všude kolem nás! V ní a díky ní žijeme. Bez ní bychom vůbec nebyli.
  • Tomu nevěřím! Žádnou mámu jsem nikdy neviděl, takže je jasné, že žádná není.
  • No ale někdy, když jsme zticha, můžeš zaslechnout jak zpívá, nebo cítit, jak hladí náš svět. Víš, já si fakt myslím, že opravdový život nás čeká až potom…

V souvislosti s tím mě napadlo…opravdový život,až po porodu…

anonym

Je to zvlastni,ale v Cine se miminko narodi 9mesicni,coz ma logiku,nebot od doby poceti je to po celych 9 mesicu zivy tvor.

kokoťenko

Človíček je to už od začátku.