Jaké nejhezčí SVÉ slovo má vaše dítě?

Jaké nejhezčí SVÉ slovo s významem má vaše dítě?

Odpovědi
kazisvět

hysterovat. Používá čtyřletá dcera, když se někdo z rodičů zlobí – „budu hodná, ale ty přestaň hysterovat“ 🙂

Michal

Hjad mami.

Bonifác

Dítě bohužel ještě nemám, ale máma si moje slova psala, tak si je pamatuji. Fagorit-Favorit, Kesera- Sekera, Chopitéra- Helikoptéra, Sarumaj- Samuraj a kohout pro mě dělal kyrykyký a ne kykyryký.

Nuk nuk

Náš synek je celkem přeborník na SVÉ výrazy.

Počítači už říká celkem normálně, ale ještě do nedávna to byl „tačíč“

Knedlík je „ňuník“
Mlíčko je „šiši“
Máslo je „maslac“ (od té doby, co jsme byli v Chorvatsku mu totiž nikdo nenamluví, že u doma se tomu říká jinak)
a jeho nejoblíbenější hračka je tatínkovo „péďáko“ (PDA)

sanuska

Náš vnuk,je mu 1rok a třičtvrtě,tak moc hezky říká prdel,ale zajímavé je a to hlavní jak se mu tam krásně rýsuje to písmenko R.

eva

Můj syn říkal jogurt-odugy,klobouk-koblik,Přívětivý-pidilibý,obchod-chobod,kakao-mlikokakau,teta Maruška byla teta Mazénka a spoustu dalších zkomolenin u kterých jsme se nasmáli.Ale ve dvou letech mluvil krásně celé věty.Dcera má 10 měsíců a už se těšíme jak jí to mluvení půjde ☼ .

monika90

Syn má už skoro 3 roky, jeho slovíčka si píšu, tak tady nějaký jsou:
KONKINKY KORUNKY
ŇOŠKA KOČKA
PIŽINGOI MAŠINGOI PIŽÁMKO S MAŠINKOU
POTUKA TEPLOTKA
UKITY ŠUA UTÍKÁM ČŮRAT
NEŠK ŠNEK
PÁTAŠKA PLÁCAČKA
DEDEKA VEVERKA