zeeue

Jaké napětí při elektrolýze zlata?

Ahoj, chtěla bych zbavit zlatý plátek nečistot elektrolýzou. Nejsem si ale jistá, jak vysoké má být napětí, nevíte?

Odpovědi
Drap

U podobných věcí se zpravidla používá stejnosměrný proud 9 – 12 V

nonnel

Já bych nejdřív zkusil peroxid vodíku (H2O2) tak asi 20% a teprve potom bych to zkusil elektrolýzou. U toho peroxidu pozor na ruce a oči.
Doplňuji:
Ona lučavka královská (3 díly HCl a 1 díl HNO3) dokáže taky své, ale bohužel rozpustí i Au.

Mapel

Drap chtěl napsat napětí :)

Pro domácí pokusy pouze bezpečné napětí do 24V.

Dochy

nejsem si jist, zda vám elektrolýza pomůže. Obecně se elektrolýza používá k rozkladu sloučenin a to podle popisu není váš případ. Alespoň o žádných sloučeninách nic nepíšete.