DarjaP

Jaké musím uvést informace, když volám záchrannou službu?

Nejlepší odpověď
nnn1

Na stránkách www.prvni-pomoc.com – se píše:
"V okamžiku kdy se dovoláte, nepanikařte a snažte se odpovídat stručně a věcně. Zdržení před výjezdem mohou způsobit i zbytečné dohady s dispečerem. Základem je přesně říct co se stalo. Podle této informace dispečer nejen posoudí jakou pomoc vyslat, ale také Vám poradí jak pomoci.

Dále uveďte přesné místo události a základní informace o počtu postižených, jejich pohlaví a přibližný věk. Nezapomeňte uvést jméno a číslo svého telefonu pro případný zpětný dotaz při obtížném hledání místa. Dalším důležitým krokem je upřesnění místa události ohrožující lidský život. Pokud se stala v bytě, na pracovišti nebo v jiném uzavřeném prostoru, je nutné sdělit adresu a obě čísla domu, patro i jméno majitele bytu. Na sídlištích je také důležité popsat, jak se k domu dostat. Došlo-li k nešťastné události na silnici nebo ve volném prostoru, je to složitější. Záchranná služba potřebuje k orientaci záchytný bod, kterým může být například typická budova poblíž, čerpací stanice, park, křižovatka, jméno poslední vesnice,popřípadě odbočka."

Zdroj: http://www.prvni-pomoc.com/postup-pri-volani-rychle-zdravotnicke-pomoci

Další odpovědi
Nazdar Bazar

To bys ale mohla vědět.
Doplňuji:
Popis místa, kde se nacházíte – MĚSTO, ULICE a číslo popisné, aktuální stav postiženého

gecco

Kdo volá, co se děje, kde se to děje, případně – co potřebuje.

setapouch

Dobry den, je tu to a to, ptejte se.