Achilles

Jaké musí být požadavky umělce, aby se jeho výtvoru dalo říkat umění?

Nejlepší odpověď
quentos

Dnes? Žádné.
Vzpomeňte na toho pána, kterej převrátil pisoár vzhůru nohama, vystavil ho, dal tomu název „Fontána“ a dodnes se o něm učíme.

Další odpovědi
anonym

Umělec ať si má požadavky jaké chce, třeba na lampárně…A co už je „umění“ a co ještě nebo už ne, to kdyby se dalo tak jednoduše definovat, to by bylo na Nobelovku (nebo na belovku ). :D

venkovan

Umělec může mít požadavky jaké chce, otázka je, jestli se sejde dostatečně vypatlaná komise kritiků která jeho výtvory ocení jako výjimečná díla.
Omlouvám se všem kvalitním umělcům, i těm jejichž dílům nerozumím. Ale stále mezi sebou mají ty kteří jsou víc vlezotvorníky než umělci v tom kladném smyslu.

led

Hlavne schopnosť dokázať o tom hovoriť a vysvetľovať svoj umelecký pohľad bez mihnutia oka a začerveňania sa. Ak dokáže takto presvedčiť kohosi a ten zas kohosi a ten zas kohosi, až sa to dostane do uší tých správnych médií, je to naozaj umelec a spĺňa požiadavky na umelca.
Pozor, ale sú aj ´umelci záporného umenia´