replicator

Jaké mléko je nejzdravější?

V nějakým vegetariánským videu jsem viděl, že by se neměli jíst/pít mlečné výrobky, že to není zdravé.
Zajímalo by mě, jaké mléko je tedy zdravější? Sojové, kokosové, konopné nebo jaké?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejzdravější je mateřské. Všecko ostatní jsou jen náhražky. Různé názory na to co je a není zdravé jsou jen kecy, které nemají reálný základ a jsou jen momentální propaganda.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… samozřejmě že mateřské, má i sympatické balení, to co jmenuješ dál, neni mlíko ani zdaleka …

arachis

Po mateřském, oslí, pak myslím nějaké velbloudí a naše kozí.
Logicky-jak může být mléko z nějakých bobulí, ořechů a rostlin? Tomu se jen tak říká, nehledě na to, že to sojové je silně alergenní.

lenkasvob

Nejzdravější je stále plnotučné mléko, jen byste k němu měli jíst magnezium laktát, aspoň jeden gram denně, abyste neměli nadbytek vápníku, který vede k únavě, malátnosti a kalcifikaci cév.

Co se týče mateřského mléka, tak v žádném případě nepoužívat sušené mléko. To vzniklo v době, kdy na vesnicích neměli ledničky, ale vžilo se to do podvědomí, že Sunar je sušené mléko. Dětem máte dávat mléko čerstvé plnotučné a přidávat do něj 1:1 smetanu 12%. Výsledné krmivo pro dítě tak bude mít obsah tuku 8%. To je velmi důležité. Jednak sacharidy způsobují za chvíli hlad a hlavně mléčný tuk obsahuje hodně vitamínů A, D, E, K2, které jsou žádoucí pro zdárný rozvoj dítěte.

Naproti tomu sušené mléka s přídavkem rostlinného tuku působí zhoubně. http://stalem­ladi.cz/tucna-strava-puvodce-civilizacnich-chorob-nebo-dlouhovekosti/