-ve-verka

Jaké mělo Německo výhody ve II. sv. válce?

Nejlepší odpověď
anonym

Rychlost, hbitost, perfektně vycvičenou a vyzbrojenou armádu a disciplinu u vojáků i civilistů. Adolf Hitler byl vojevůdce, který dokázal svými řečnickými projevy strhnout široké masy lidí. Němci byli utvrzováni v tom, že jsou nadřazená rasa. S nepohodlnými (Židi a menšinové národnosti, stejně jako odpůrci režimu) se dokázala tato mašinerie nesmlouvavě vypořádat. Řada akcí proběhla v nejvyšším utajení a zabrané národy se neměli ani šanci bránit. Mnichovský ústupek Hitlerem vzneseným nárokům se velmi brzy všem zúčastněným vrátil.
Je otázka, kde by dnes Evropa byla, kdyby díky ambicím jednoho šílence neprošla tak krutými ztrátami.

Další odpovědi
anonym

Především mělo technicky skvěle vybavenou armádu a dobře vycvičené a sfanatizované vojsko a dále mělo hodně zásob, což se samozřejmě v průběhu války změnilo. A další byl moment překvapení, nikdo nevěřil, že by se Německo pustilo do další války.

mosoj

Výhodu mělo v tom, že zaútočilo na Rusko dřív než byly vyrobené kaťuše !
Doplňuji:
Teď vážně. Německo nemělo žádnou extra armádu. Abyvatelstvo a armáda byly ale patřině zfanatizované a zbrojní průmysl patřině nastartovaný. Německo si velmi pomohlo obsazením ČSR bez boje, kdy se jim dostal zcela zdarma do ruky zbrojní arzenál jedné z nejlépe vyzbrojených armád Evropy. Jeho zbrojní kapitál okamžitě stoupl.

anonym

To Pé.ju.ška
Podle tvých otázek a odpovědí soudím, že když se rozdával rozum, tak jsi se zrovna zakecala na rohu se sousedkou.

Pé.ju.ška

Použití omamných plynů, výbornou armádu pod vedením Adolfa Hitlera,…

venkovan

S tím zfanatizovanými obyvateli Německa bych byl opatrný. Mnoho šlo válčit z donucení a další šly do války protože jim byla slíbena půda ve východní Evropě. Nicméně pár anitiků se nejde na každém straně.
Možná bylo by lepší říci . měli více národního cítění.