Jaké max. délky může být pavoučí vlákno?

Myslím, kolik asi metrů vyrobí na jeden zátah, nepřerušovaně.

Nejlepší odpověď
annas

Nejdelší vlákno na světě, dlouhé až 25 metrů, souká druh pavouka, který vědci nově objevili na Madagaskaru. Pavouci druhu Caerostris darwini, v překladu křižák Darwinův, tkají kruhovou pavučinu, která může dosáhnout velikosti i 2,8 metru čtverečního.

http://www.ty­den.cz/rubriky/ve­da/priroda/ma­dagaskarsky-krizak-tvori-nejvetsi-pavuciny-na-svete_181498.html

Další odpovědi
anonym

Tak to opravdu nevím,ale kdysi jsem četl(nepodložená zpráva),že když se pavučiny smotají do jednoho pramene o průměru jednoho centimetru,udrží parní lokomotivu na výšku!